Mark Wahlberg dopuszczał się zbrodni nienawiści. Po latach sprawa wyszła na jaw

08.06.2020 09:51
Mark Wahlberg dopuszczał się zbrodni nienawiści. Po latach sprawa wyszła na jaw Fot. Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER

Znany aktor niedawno opublikował post ku pamięci George'a Floyda, przy okazji popierając ruch Black Lives Matter. Niektórzy przypomnieli jego historię z rasistowskimi zachowaniami.

Jako nastolatek Wahlberg został dwukrotnie oskarżony o zbrodnie na tle rasistowskim. W 1986 roku, wówczas 15-letni chłopak wraz z przyjaciółmi rzucał kamieniami w młodsze czarnoskóre dzieci, przy okazji krzycząc "zabić czar*uchów". Wówczas dostali nakaz nauki o prawach obywatelskich. 

Mark Wahlberg pod lupą za rasistowskie zbrodnie sprzed lat

Do kolejnej sytuacji doszło dwa lata później, gdy Wahlberg próbował ukraść piwo. Zaatakował wówczas dwóch wietnamskich mężczyzn, nazywając jednego z nich "wietnamskim je*anym śmieciem", uderzając go ponad metrowym kijem w głowę. Drugiego z nich uderzył w twarz, dodając kilka niewybrednych komentarzy na temat jego wyglądu.

Przeczytaj także

Chociaż na początku oskarżono go o nieudaną próbę morderstwa. Potem zmieniono to na oskarżenie o... wyrażenie pogardy wobec sądu. Wahlberg przyznał się do swoich działań, a sąd skazał go na 2 lata więzienia. Został wypuszczony z więzienia w Deer Island w Bostonie po zaledwie 45 dniach odbywania kary. 

Aktor przeprosił w 2015 roku za swoje zachowanie, stwierdzając w rozmowie z Associated Press:

Spędziłem ostatnie 30 lat życia na pokazywaniu, że stałem się lepszym człowiekiem.  

Niestety, nie wszystkich to przekonało:

Jeśli nie wiecie, czym jest biały przywilej, to Mark Wahlberg ma całą zakładkę na Wikipedii zatytułowaną "zbrodnie nienawiści" i nigdy o tym nie gadamy.

Mark Wahlberg rzucał kamieniami w czarnoskóre dzieci, krzycząc "Zabić czar*uchów". Pobił Wietnamczyka i dopuścił się co najmniej 5 zbrodni nienawiści. Przeprosił za to jedynie wtedy, gdy 26 lat później ubiegał się o ułaskawienie.

Tak tylko przypominam, że Wahlberg popełnił dosłownie kilka zbrodni nienawiści, za które spędził w więzieniu tylko 45 dni. Może nie bijcie mu braw zbyt szybko za to, że zatweetował o George'u Floydzie.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.