Marvel nabija się z oświadczyn Batmana i Catwoman

Sergiusz Kurczuk
12.03.2018 19:22
Spider-Man i Batman - oświadczyny|undefined Fot. Spectacular Spider-Man #300, Batman #24

Marvel postanowił wyśmiać wzruszającą scenę zaręczyn między Brucem Waynem i Seliną Kyle. Co wymyślili twórcy komiksu „Spectacular Spider-Man”?

Może i DC Comics jest lepsze od Marvel Comics, ale nikt tak jak twórcy z Domu Pomysłów, nie potrafi żartować. Tym razem nie mówimy o mistrzu poczucia humoru, czyli Deadpoola. Na długo, zanim Wade Wilson zasłynął z niewyparzonej gęby, to Spider-Man swoimi dogryzkami przyprawiał złoczyńców o ból głowy. Nie trzeba ukrywać, że fani obu wielkich wydawnictw komiksowych często czują do siebie animozję. Twórcy komiksów i filmów czasem to wyłapują, żeby pośmiać się z fandomu. Na łamach 300. numeru „Spectacular Spider-Man” pojawiła się parodia/hołd (niepotrzebne skreślić) sceny z komiksu o Batmanie, o której pisaliśmy jakiś czas temu. Chodzi o zaręczyny Mrocznego Rycerza z Catwoman.

Marvel wyśmiewa DC

W najnowszych przygodach Spider-Mana pisanych przez Chipa Zdarsky'ego, odnosząca się wydarzeń z 24. numeru „Batmana”. Historia zatytułowana „Canary” dotyczy dawnego romansu Black Cat i alter ego Petera Parkera. Dla wszystkich, którzy nie lubią DC, przypominamy, że we wcześniej wspomnianym zeszycie przygód obrońcy Gotham, doszło do momentu, w którym Bruce Wayne zdał sobie sprawę, że Selina Kyle jest jego największą miłością. Batman postanowił się oświadczyć swojej ukochanej. Chociaż Wayne jest multimilionerem, diament z pierścionka nie pochodzi prosto od najlepszego jubilera w mieście. To klejnot, który Catwoman ukradła, kiedy po raz pierwszy spotkała Batmana. Heros miał go przez te wszystkie lata przy sobie i w końcu postanowił go wykorzystać. Czy może być coś bardziej romantycznego?

Black Cat i Spider-Man Fot. foto: Spectacular Spider-Man #300

Goran Parlov i Giada Marchisio, para rysowników pracująca nad 300. numerem„Spectacular Spider-Man”, postanowiła odtworzyć tę wiekopomną chwilę, w głównej roli obsadzając Parkera i Felicię Hardy. Co prawda Spidey i Black Cat od dawna nie są razem, ale na ułamek sekundy w Peterze najwidoczniej powróciły dawne emocje. Finalnie okazuje się jednak, że kocia złodziejka postanowiła w tak zaskakujący sposób odwrócić uwagę pajęczego zmysłu, a następnie przeprowadzić atak i uciec z łupem.

Black Cat i Spider-Man Fot. foto: Spectacular Spider-Man #300

Spider-Man pozostał na dachu sam z bolącą nogą i roztrzaskanymi uczuciami. Z drugiej strony Felicia nie miałaby co liczyć na względy Petera. Od jakiegoś czasu Parker znowu zszedł się z Mary Jane Watson. Na jak długo tym razem? Czas pokaże.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.