Marvel niechcący zdradził na Facebooku tytuły 6 filmów z piątej fazy. Będzie się działo!

13.08.2019 10:15
Avengers|undefined Fot. materiały prasowe Marvela

Czwarta faza MCU trwa zaskakująco krótko, gdyż tylko dwa lata. Marvel postanowił pokazać kilka filmów, mimo że plany ma ułożone już też na fazę piątą. Ściśle strzeżona tajemnica dotycząca nadchodzących hitów została właśnie zdradzona na Facebooku, na którym stworzono po cichu kilka nowych fanpage’y.

„Avengers: Endgame” w imponujący sposób zakończył historię opowiadaną w ciągu trzech faz i ponad 20 kinowych filmów. Trwające trzy godziny widowisko zapierało fanom dech w piersiach, a kilka scen na trwale zapisało się w historii.

Gdy emocje po obejrzeniu filmu upadły, fani zaczęli domagać się informacji na temat przyszłości MCU. Marvel postanowił odsłonić karty tylko odrobinę, pokazując plany na najbliższe dwa lata. To była nowość z kilku różnych względów: po raz pierwszy integralną częścią MCU mają stać się seriale publikowane na Disney+, faza czwarta po raz pierwszy nie będzie zawierać filmu o Avengersach.

Przeczytaj także

Szczególnie ta ostatnia wiadomość stanowiła niespodziewane zerwanie z tradycją. Wygląda jednak na to, że fani będą zadowoleni, gdyż faza piąta wynagrodzi im chwilową absencję Avengersów. I to ze sporą nawiązką.

Piąta faza MCU. Wyciekły tytuły 6 filmów [SPOILERT ALERT]

Jeśli coś nie istnieje w internecie, nie istnieje w ogóle. Marvel wie o tym bardzo dobrze i zaczął już przygotowania do promowania w sieci filmów piątej fazy MCU.

Wytwórnia stworzyła osiem nowych fanpage’y na Facebooku. Dwa z nich dotyczą produkcji, które można będzie zobaczyć w ramach fazy czwartej, reszta to tytuły, o których do tej pory nie słyszeliśmy. Nie ma co prawda 100% pewności, że wszystkie będą wchodzić w skład piątej fazy, skoro jednak Marvel postanowił zaklepać dla siebie te nazwy, to musi mieć wobec nich plany.

Dalej czytacie na własną odpowiedzialność, jako że tytuły filmów mogą zaspoilerować historię pokazywaną w czwartej fazie, będącej wprowadzeniem do piątej.

Nie wiadomo, które tytuły Marvela poznane dzięki zarezerwowaniu nazw fanpage’y będą filmami, a które planowane są jako seriale.

Zobacz także: Disney Plus: "Loki" i inne produkcje Marvela na platformie streamingowej Disneya 

Disney postanowił odciąć się całkowicie od filmów „X-men” produkowanych przez Foksa. Ma to symbolizować nowy fanpage, nazywający się „Marvel’s X-Men”.

Wśród zapowiedzianych produkcji znalazł się „Iron Heart”. To bohaterka, zazwyczaj nastolatka, która walczy ze złem w zbroi wzorowanej na pancerzu Iron Mana. Po „Avengers: Endgame” pojawiły się spekulacje, że do tej roli może być szykowana córka Tony’ego Starka, można także natrafić na teorię, że Iron Heart stanie się Shuri.

Marvel szykuje także film „Moon Knight”. Tej mniej znany bohater często określany jest jako „Batman ze schizofrenią”, jako że ma problemy ze zdrowiem psychicznym.

Przeczytaj także

Brak „Avengersów” w czwartej fazie zostanie sowicie nagrodzony w piątej: jeśli zarezerwowane przez Marvela nazwy fanpage’y na Facebooku dotyczącą tylko seriali i filmów planowanych na piątą odsłonę MCU, to zobaczymy podczas niej aż trzy obrazy przestawiające różne grupy określane jako Avengers.

„Young Avengers” będzie przedstawiać historię nowych, młodych bohaterów, którzy przejmą obowiązki obrony Ziemi od statych Mścicieli, których widzieliśmy w pierwszych trzech fazach. W skład młodych Avengersów wejdzie zapewne Iron Heart, Hawkeye (uczennica Hawkeye granego przez Jeremiego Rennera ) i Stature (córka Ant-mana).

Drugą grupą, która zobaczymy w fazie piątej, będzie „Dark Avengers”. To dowodzona przez Normana Osbourne’a grupa superzłoczyńców, która podszywa się pod superbohaterów realizując własne niecne interesy. Zespół zazwyczaj ma na pieńsku z X-menami, co może prowadzić bezpośrednio do kolejnego tytułu, mogącego być zwieńczeniem całej fazy piątej: „Avengers vs X-Men”.

Zobacz także: Robert Downey Jr. chce zdystansować się od filmów Marvela. Czy to definitywny koniec Iron Mana? 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.