Marvel odświeża Avengers, przywracając do zespołu ikoniczne postacie

Sergiusz Kurczuk
23.02.2018 15:27
Avengers |undefined Fot. kadr z filmu Avengers

Marvel postanowił ponownie odświeżyć drużynę Avengers. Tym razem do składu dołącza... oryginalne wersje superbohaterów. 

2018 ma być kolejną rewolucją w Marvel ComicsJason Aaron i Ed McGuinness dostali zadanie zrebootowania komiksowej serii „Avengers”. Według ustaleń serwisu IGN rewolucja ma się rozpocząć już w maju. Obecnie publikowana seria zostanie zastąpiona przez komiks, który ma być „świeżym startem”. To oznacza, że prawdopodobnie inne odłamy grupy i serie im poświęcone zostaną zakończone. Tym samym twórcy będą kontynuować event „Avengers: No Surrender”, który toczy się na łamach Marvela od roku 2017 i kręci się wokół Ziemi, która zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Celem jest ułatwienie czytania serii. Postanowiono też zrezygnować z numerowania zeszytów zgodnie z volumem 1., co oznacza, że po 700 numerze serii nastąpi powrót do numeru 1. W nowej historii mają się pojawić najbardziej ikoniczne postacie ze składu Avengers, a także najciekawsze miejsca z całego uniwersum.

Avengers - którzy bohaterowie będą w drużynie

Od jakiegoś czasu Avengers dzielą się na kilka podzespołów. W głównym członkami są obecnie Falcon, Hercules, Redwing, Spider-Man (Peter Parker), Thor (Dr. Jane Foster), Vision i Wasp (Nadia Van Dyne). Od maja do drużyny powróci dwóch założycieli, czyli Iron Man i Thor, który odzyska swój tytuł oraz Kapitan Ameryka. Dodatkowymi herosami zasilającymi szeregi grupy będą Black Panther, Doctor Strange, She-Hulk, Captain Marvel oraz Ghost Rider (Robby Reyes).  Ten ostatni z bohaterów po raz pierwszy zetknie się twarzą w twarz z resztą członków zespołu. Avengers znają Ghost Ridera, ale w czasach kiedy jego nosicielem był Johnny Blaze. 

1 Fot. foto: Avengers vol. 8 #1

Powróci też prehistoryczna wersja zespołu zaprezentowana na łamach komiksu „Marvel Legacy”. Drużyna sprzed miliona lat składała się z Agamotto, Black Panthera, Ghost Ridera, Iron Fist, Odina, Phoenix (w ciele rudowłosej kobiety), Phoenix Force oraz Starbranda. Dodatkowo twórcy wyjawili, że na łamach komiksu zobaczymy całą historię losów grupy, śledząc wszystkie składy legendarnej drużyny.

Avengers 1000000 BC Fot. foto: materiały promocyjne

Dokładna data 1. numeru odświeżonych Avengersów nie jest jeszcze znana. Powrót do korzeni ma zapewne związek ze zbliżającą się premiera filmu „Avengers: Infinity War”, który pojawi się w polskich kinach już 25 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.