Marvel odświeża romans Black Panthera ze Storm

Sergiusz Kurczuk
20.04.2018 12:01
Black Panther i Storm|undefined Fot. materiały promocyjne

Marvel szykuje kolejny ślub w komiksowym uniwersum? Na łamach 172. numeru serii „Black Panther” członkini X-Men znana jako Storm postanowiła odnowić związek z królem Wakandy. 

Na wstępnie chcemy uspokoić wszystkich fanów filmu „Black Panther”. Grany przez Chadwicka Bosemana heros nadal kocha Nakię i chociaż Disney powoli przejmuje postacie znane z filmów o X-Men, na razie nie dojdzie do fuzji MCU i uniwersum, w którym działy się przygody mutantów. Jednak każdy, kto kibicował związkowi komiksowych odpowiedników herosów, powinien się ucieszyć. Na łamach 172. numeru serii „Black Panther” Storm wyraziła zainteresowanie odnowienia związku z afrykańskim superbohaterem. To ciekawy zbieg okoliczności, bo niedawno wcielająca się w Storm Halle Berry żartowała z filmu „Black Panther”

Black Panther i Storm znowu parą?

Związek Storm i Black Panthera był bardzo burzliwy. Po raz pierwszy poznali się jako nastolatkowie. To właśnie Ororo uratowała młodego T'Challę, kiedy wałęsał się po pustyni w trakcie rytuału przejścia. Zakochali się w sobie do tego stopnia, że mutantka straciła dziewictwo z księciem Wakandy. Ich drogi się rozeszły i ponownie spotkali się dopiero w Nowym Jorku jako dorośli ludzie i doświadczeni superbohaterowie. Po jakimś czasie dawne uczucie odżyło i para zalegalizowała związek. Podczas eventu Avengers vs X-Men małżeństwo się rozpadło, ale wszystko wskazuje na to, że stara miłość nie rdzewieje. 

Na łamach 172. „Black Panther” Storm postanowiła zakończyć gierki i zaproponowała T'Challi, by nie zwracać więcej uwagi na tytuły i funkcje, przez które doszło do ostatniego rozstania. Uczucie powinno być najważniejsze. 

172 Fot. foto: kadr z komiksu Black Panther #172

Czy postanowienie herosów przetrwa próbę czasu? Okaże się w kolejnych numerach komiksu. Być może niebawem będziemy mieć do czynienia z kolejnym ślubem w komiksowym uniwersum. Wydawnictwo Marvel Comics zapowiedziało, że wiosną 2018 roku pojawi się specjalny numer, w którym zobaczymy ślub Colossusa i Shadowcat

Storm to nowa Thor?

To nie jedyna zmiana w życiu Storm. Po śmierci Jane Foster, która dotychczas pełniła funkcję Thora, Mjolnir wpadł ponownie w ręce Ororo. W 26. numerze „X-Men: Gold” mutantka ponownie została asgardzką boginią piorunów.

26 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men: Gold #26

Storm okazała się godna podniesienia Mjolnira jakiś czas temu. Prawdopodobnie nie będzie długo dzierżyć młota, ponieważ Marvel zapowiedział powrót do korzeni i wkrótce Odinson znowu zostanie Thorem. Nie wykluczone jednak, że czytelnicy dostaną powtórkę z roku 2015, kiedy w evencie „Secret Wars” pojawił się cały oddział Thorów z różnych wymiarów. 

Filmowe wersje obu tych postaci zobaczymy niebawem na kinowych ekranach. Black Panther powróci w zbliżającym się filmie „Avengers: Infinity War”. Premiera już 25 kwietnia 2018. Na Storm będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Mutantkę ponownie zobaczymy w „X-Men: Dark Phoenix”, którego premiera zapowiedziana została na 14 lutego 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.