Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster?

Sergiusz Kurczuk
04.10.2018 13:51
Marvel połączył Hulka i Ant-Mana w jedną postać. Jak prezentuje się Little Monster? Fot. kadry z filmów Thor: Ragnarok i Ant-Man and the Wasp

W komiksie „Infinity Wars: Sleepwalker” #1 doszło do kolejnego połączenia postaci znanych z Marvel Comics. Tym razem zmiksowano Hulka i Ant-Mana. Kim jest Little Monster?

Latem 2018 roku Marvel zapowiedział nietypowe wydarzenie, w którym połączono słynnych herosów, tworząc zupełnie nowe postacie. Dzięki temu czytelnicy komiksów poznali takie indywidua jak Arachknight (Spider-Man i Moon Knight), Black Rider (Black Panther i Ghost Rider) czy Solider Supreme (Kapitan Ameryka i Doktor Strange). Niektórzy doczekali się nawet własnych serii. Połączenia były spowodowane tak zwanymi Infinity Wraps, które miały miejsce w evencie „Infinity Wars”. Tym razem Klejnoty Nieskończoności trafiły w ręce Gamory, która za ich pomocą naruszyła wiele alternatywnych wymiarów. Komiks „Infinity Wars: Sleepwalker” uzupełnił spojrzenie na wydarzenia z „Infinity Wars” i zaprezentował nowy miks dwóch superbohaterów.

„Infinity Wars: Sleepwalker” #1 - kim jest Little Monster?

W komiksie autorstwa Chrisa Simsa, Chada Bowersa i Todda Naucka do gry wkracza zapomniany bohater lat 90. - Sleepwalker. Postać pochodzi z alternatywnego wymiaru i bada wszelkie nieprawidłowości multiwersum. Sleepwalker przyjrzał się poczynaniom Gamory i postanowił ją powstrzymać. W tym celu szukał istoty, która mogłaby mu w tym pomóc. Jego oczy zwróciły się w kierunku rzeczywistości znanej jako Soul World, w którym Gamora swego czasu była uwięziona. Uniwersum po przejęciu Klejnotów Nieskończoności przez córkę Thanosa uległo metamorfozie. 

Czytelnik jest świadkiem dziwacznej sceny. Okazuje się, że organizacja Hi.D.R.A. (połączenie A.I.M. i Hydry) poluje na naukowca o imieniu Scott Banner (Scott Lang + Bruce Banner). Przewodzi jej M.O.N.I.C.A. (czyli M.O.D.O.K. z domieszką Moniki Rappaccini), ale misja nie zostaje wykonana, ponieważ naukowiec posiada niesamowitą moc. Co wyjdzie z połączenia Ant-Mana i Hulka? Little Monster, czyli istota wielkości insekta o sile Hulka. Heros z łatwością pokonuje żołnierzy Hi.D.R.Y., prezentując swoje umiejętności. 

1 Fot. foto:Infinity Wars: Sleepwalker #1
1 Fot. foto: Infinity Wars: Sleepwalker #1

Czy Little Monster rzeczywiście przyczyni się do ocalenia multiwersum przed szaleństwem Gamory? Jacy inni zmiksowani herosi wezmą udział w walce o Klejnoty Nieskończoności? Przekonamy się w kolejnych komiksach, wydawanych w ramach eventu „Infinity Wars”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.