Marvel potwierdził, że jeden ze Strażników Galaktyki jest biseksualny

15.12.2020 14:22
Strażnicy Galaktyki 2 - kadr z filmu Marvela Fot. MARVEL STUDIOS/WALT DISNEY PICTURES / Album/EAST NEWS

Jeden z członków grupy Strażnicy Galaktyki okazał się postacią reprezentującą społeczność LGBT. Czy w filmach Marvela będzie podobnie?

W najnowszej serii "Guardians of the Galaxy" zdradzono ciekawy szczegół z życia jednego z kosmicznych herosów. Okazało się, że jest osobą biseksualną. Czy istnieje szansa, że podobna informacja na temat seksualności bohatera padnie w nadchodzącej trzeciej części "Strażników Galaktyki"?

"Strażnicy Galaktyki" - jeden z członków grupy jest LGBT

Przez wiele lat branża rozrywkowa cierpiała z powodu braku reprezentacji postaci LGBT. Nawet jeśli pojawiali się bohaterowie nieheteronormatywni, zazwyczaj byli przedstawiani w bardzo stereotypowy sposób. Na szczęście ta sytuacja od kilku lat ulega poprawie, czego przykładem może być dziewiąty numer komiksu "Guardians of the Galaxy" autorstwa Ala Ewinga, Juana Cabala i Federico Blee.

Polecamy

Nowy komiks skupia się między innymi na postaci Petera Quilla lepiej znanego jako Star-Lord. Ewing postanowił zredefiniować tego herosa i na nowo opowiedzieć o jego genezie. W oficjalnym originie zaprezentowanym w najnowszej serii czytelnik może zobaczyć, jak Quill poznaje życie na tajemniczej planecie Morinus oraz odkryć wraz z nim jego seksualność.

Polecamy

Quill znalazł się w dziwnym mitycznym świecie po tym, jak poświęcił swoje życie w walce z Nowymi Olimpijczykami. Podczas swojego niezwykle długiego pobytu na Morinusie Peter zaprzyjaźnił się z dwoma mieszkańcami planety - Arcadią i Morsem. Po dwunastu latach wspólnych przygód okazało się, że do obojga żywi głębokie uczucia i z tego powodu trójka zdecydowała się na poliamoryczny związek.

9 2020 Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics Guardians of the Galaxy #9 2020

Podczas wspólnej kąpieli Sta-Lord wyznaje swoim partnerom, że "są jego domem" po czym dochodzi do dość jednoznacznej sytuacji. Scena z dziewiątego numeru "Guardians of the Galaxy" potwierdza więc, że Peter Quill dołączył do grona postaci LGBT z komiksów Marvela.

Zobacz także

"Strażnicy Galaktyki" - Star-Lord z filmów będzie biseksualny?

Fani zastanawiają się, jaki wpływ mała rewolucja w postaci Star-Lorda będzie miała na filmowe uniwersum Marvela. Czy bohater grany przez Chrisa Pratta również okaże się biseksualny w trzeciej części "Strażników Galaktyki"? A może James Gunn odpuści ten wątek? Póki co filmowy heros był zaangażowany jedynie w heteroseksualne wątki, co jednak nie zmienia faktu, że Quill nadal może okazać się postacią biseksualną. Na razie filmowe uniwersum kuleje pod względem reprezentacji osób LGBT, chociaż Kevin Feige zapowiedział, że w przyszłości się to zmieni.

Polecamy

Być może jedną z niehteronormatywnych postaci będzie Moondragon. Według plotek ta bohaterka, która w komiksach jest córką Draxa, ma pełnić ważną rolę w nadchodzącym sequelu. Czy rzeczywiście tak będzie? Dowiemy się dopiero w roku 2023, kiedy film trafi na ekrany kin.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.