Marvel powtórzy jedną z najgorszych historii Spider-Mana. Tym razem z Milesem Moralesem [WIDEO]

13.01.2021 12:55
Spider-Man: Into the Spider-Verse - kadr z filmu Marvela Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Marvel Comics planuje ponownie wywrócić życie Milesa Moralesa do góry nogami. Już niedługo drugi Spider-Man wystąpi we własnej wersji historii "Clone Saga".

Wygląda na to, że Marvel Comics powoła do życia nową wersję historii pod tytułem "Clone Saga". Tym razem przygody z klonami spotkają Milesa Moralesa - drugiego herosa posługującego się mianem Spider-Mana.

"Spider-Man" - Miles Morales dostanie własną "Clone Saga"

Lata 90. XX wieku to jeden z okresów najgorzej wspominanych przez czytelników komiksów Marvela. Seksizm, kult ciała, i przede wszystkim idiotyczne historie to największe mankamenty minionej ery. Nic dziwnego, że właśnie wtedy powstała jedna z najbardziej krytykowanych historii o Spider-Manie.

Polecamy

"Clone Saga" została stworzona w 1994 roku i jako sam pomysł, była niezwykle ciekawym podejściem do historii Petera Parkera. Twórcy postanowili sięgnąć po wydarzenia sprzed kilkunastu lat, by zaszokować czytelnika, sugerując, że Peter Parker jest w rzeczywistości swoim własnym klonem, z którym dawno temu nieświadomie zamienił się miejscami. Trwająca około trzech lat saga wymęczyła jednak czytelników nieprzemyślanymi rozwiązaniami fabularnymi, nagłymi zwrotami akcji i wprowadzaniem co chwila nowych postaci. Z tego powodu do dziś "Clone Saga" wspominana jest przez marvelowskich wyjadaczy z zażenowaniem.

Polecamy

Okazuje się jednak, że Marvel postanowił przypomnieć swoim fanom ten niesławny epizod z życia Spider-Mana i poddać go obróbce. Na Twitterze Saladina Ahmeda, który jest odpowiedzialny za scenariusz do przygód Milesa Moralesa pojawiła się zapowiedź nowej wersji "Clone Saga" z drugim Spider-Manem w roli głównej.

Scenarzysta opublikował krótką animację prezentującą logo nowej "Clone Saga". Na razie nie wiadomo, czego dokładnie będzie dotyczyć historia, ale jedno jest pewne - pojawi się w niej dużo klonów, a życie Milesa Moralesa ulegnie diametralnej zmianie.

Polecamy

"Clone Saga" - kiedy premiera nowej odsłony kontrowersyjnej historii Spider-Mana?

Według zapowiedzi Ahmeda pierwszy numer nowej "Clone Saga" trafi do sklepów już w kwietniu 2021 roku na kartach komiksu "Miles Morales: Spider-Man" #25. To nie pierwszy raz, kiedy sławetna historia została wzięta na warsztat przez współczesnych twórców komiksowych. Kilka lat temu Dan Slott i Jim Cheung powołali do życia historię zwaną "The Clone Conspiracy", która powracała do wątków stworzonych w "Clone Saga". Czy nowa wersja opowieści o klonach Spider-Mana również nie przypadnie czytelnikom do gustu? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.