Pogoda
09.07.2020 15:10

Marvel stworzył lepszą szkołę magii niż J.K. Rowling? Poznaj rozkład zajęć Akademii Doktora Strange'a

Czy Marvel przebije serię "Harry Potter"? W komiksie "Strange Academy" Doktor Strange zakłada własną szkołę magii. Jak wygląda plan zajęć w jego Akademii?

Doktor Strange
foto: Collection Christophel/EAST NEWS

W historii popkultury istnieje wielu słynnych magów - Merlin, Harry Potter, Pan Kleks. Okazuje się jednak, że Doktor Strange ma szansę ich wszystkich pobić na głowę, tym bardziej że założył niedawno własną szkołę magii. 

"Strange Academy" - Doktor Strange jak Albus Dumbledore?

Chociaż pomysł magicznej szkoły nie jest oryginalną koncepcją J.K. Rowling, to właśnie dzięki "Harry'emu Potterowi" miliony dzieciaków na całym świecie marzą, by przyleciała do nich sowa z pisanym na pergaminie listem. Jednak nie oszukujmy się. W dobie Marvela część z nich zapewne wybrałaby naukę u o wiele fajniejszej konkurencji - samego Doktora Strange'a!

Harry Potter i Kamień filizoficzny
Harry Potter i Kamień filizoficzny
Przeczytaj także Marvel przygotowuje własną wersję "Harry'ego Pottera"?

 W komiksie "Strange Academy", którego twórcami są Skottie Young, Humberto Ramos, Edgar Delgado oraz Clayton Cowles, mamy okazję poznać przygody młodych adeptów magii Stephena Strange'a. W pierwszym numerze serii poznaliśmy uczniów Akademii Doktora Strange'a, do których należą między innymi Doyle - nastoletni syn Dormammu czy potężna czarownica Emily Bright. 

Odkryto zabawny Easter egg w „Doktorze Strange'u”. Reżyser czekał na ten moment 2 lata
Odkryto zabawny Easter egg w „Doktorze Strange'u”. Reżyser czekał na ten moment 2 lata
Przeczytaj także Odkryto zabawny Easter egg w „Doktorze Strange'u”. Reżyser czekał na ten moment 2 lata

Do szkoły uczęszczają więc różne istoty, posługujące się różnymi odmianami magii. Pomimo różnic, Strange wierzy, że stworzył miejsce, w którym nadnaturalne zdolności jego uczniów, zostaną opanowane, a następnie wykorzystane w słusznym celu - obronie światów przed różnego rodzaju magicznymi zagrożeniami. Mimo mistycznej potęgi dzieciaki obowiązują takie same nudne zasady jak w innych szkołach, między innymi plan lekcji. 

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Twórca "Martwego zła" i pierwszego "Spider-Mana" wyreżyseruje "Doktora Strange'a 2". Czy Tobey Maguire powróci jako Spidey?

W drugim numerze "Strange Academy" czytelnicy mają okazję poznać, jak wygląda dzień z życia ucznia Akademii Najwyższego Czarnoksiężnika Ziemi. Pierwsza klasa ma między innymi zajęcia z Historii Starożytnych Obiektów z samym Ancient One. Przedmiotem pierwszej lekcji była Lampa Kolmycana, a zadaniem uczniów skłonienie dżinna do powrotu do artefaktu. 

Strange Academy #2

Doctor Voodoo zapoznał natomiast swoich podopiecznych z koncepcją zombie dzięki Wprowadzeniu do Nieumarlych. Okazuje się, że wiedza z popkultury o żywych trupach nie zawsze idzie w parze z tym, czym rzeczywiście są. Trzecia lekcja to Elementy Magii Chaosu nauczane przez mistrzynię tej dziedziny - Scarlet Witch, podczas której Doyle dowiedział się, że musi jeszcze trochę poćwiczyć poza klasą. 

Strange Academy #2

W żadnej szkole nie może zabraknąć WF-u. Zamiast jednak latać na miotle, uczniowie Strange Academy po prostu robią na boisku to, co ich zwyczajni rówieśnicy. Kolejna lekcja to zajęcia pod okiem Magik i Damiana Hellstroma, podczas których adepci magii poznali podstawy piekielnych zakątków uniwersum Marvela. Karą za przeszkadzanie na zajęciach było zesłanie do samego Piekła. Po przerwie obiadowej uczniowie udali się na Magiczne Rośliny i Opiekę Nad Wyżej Rzeczonymi do specjalisty z tego zakresu - Man-Thinga. 

Strange Academy #2

To jednak nie koniec planu zajęć Strange Academy. Na końcu zeszytu wypisano pozostałe lekcje, między innymi Matematykę ze stworem znanym jako Rintrah, Historię Nieba i Ziemi z Sister Sarą, Infiltrowanie Bezpiecznych Magicznych Lokacji z Agathą Harkness, Zaawansowane Projekcje Astralne z Ancient One, Mikroekonomię z Senor Magico,  Kreatywne Rzucanie Zaklęć z Nico Minoru, Anatomię z Zelmą Stanton, Ekonomia Sanctum z Wongiem i Mindful One, Studia Interspirytualistyczne z Shamanem oraz Języki Nekormantów z Dead Girl. 

Strange Academy #2

Cała seria to dość humorystyczne spojrzenie na magiczny wycinek świata Marvela. Twórcy postanowili zażartować sobie z ikonicznych lub mniej znanych postaci Marvela związanych z czarami, które zazwyczaj są ukazywane w niezwykle patetyczny sposób. Lekka, młodzieżowa historia przedstawiana w "Strange Academy" równoważy poważny ton i daje czytelnikowi, jak i bohaterom na chwilę oddechu od wielkich bitew o losy świata.

Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Przeczytaj także Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU

W jakim kierunku pójdzie ten nietuzinkowy komiks? Przekonamy się w kolejnych numerach. 

Która szkoła magii jest fajniejsza?

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Czy Scarlet Witch będzie nowym czarnym charakterem w filmach Marvela?

Zobacz też: Elizabeth Olsen zdradziła datę premiery i czas trwania serialu "WandaVision" 

Tagi: Newsy Harry Potter Marvel Komiks Marvel Comics Doktor Strange J.K. Rowling