Marvel ubrał Hulka w zbroję Tony'ego Starka. Czy Iron Hulk sprawdzi się w akcji?

Sergiusz Kurczuk
15.03.2018 14:26
Hulk kontra Iron Man|undefined Fot. kadr z filmu Avengers: Czas Ultrona

Marvel Comics postanowił zaprezentować nowego posiadacza zbroi Iron Patriot. Został nim Red Hulk. 

Kiedy uniwersum istnieje prawie 60 lat, trudno jest wymyślić coś, czego jeszcze nie było. Czytelnicy komiksów Marvela w ostatnich latach byli świadkami kontrowersyjnych decyzji włodarzy wydawnictwa. Przenikanie się światów, ściąganie do teraźniejszości wersji postaci z przeszłości, przekazywanie tytułu na innych herosów lub mieszanie właściwości dwóch bohaterów w jednym ciele. Kilka z wyżej wymienionych zjawisk odnosi się do Hulka, którym przez jakiś czas był Amadeus Cho, a w roku 2017 pojawiła się postać o pseudonimie Weapon H - hybryda zielonego giganta z Wolverinem. Tym razem Marvel postanowił wziąć na warsztat Red Hulka i powierzyć mu zbroję Iron Patriot.

Iron Hulk - kim jest?

Na łamach 684. numeru serii „Avengers” zaprezentowano nową wersję postaci, którą od 2017 roku jest były generał armii Stanów Zjednoczonych Robert Maverick. Oprócz wielkich mięśni i czerwonego koloru skóry, nowy Red Hulk słynie z gustownego wąsa, który okala jego górną wargę. Teraz może się również pochwalić specjalnie zmodyfikowaną wersją zbroi stworzonej przez Tony'ego Starka, znanej jako Iron Patriot. Ta wersja herosa stała się jednym z głównych bohaterów eventu „Avengers: No Surrender”, czyli historii opisującej tajemnicze porwanie Ziemi. 

Finalnie okazało się, że planeta została uprowadzona przez Grandmastera i jego brata Challengera. Kosmici postanowili urządzić sobie kolejny pojedynek superbohaterów. Maverick jako Red Hulk nie jest tak potężny, jak generał Thaddeus Ross, który jako pierwszy przeistoczył się w Red Hulka. W związku z tym nie dorównuje również klasycznemu Hulkowi. Poza tym używanie mocy Hulka osłabia serce Mavericka. Aby zwiększyć swoje szanse w walce, postanowił wykorzystać zbroję Iron Patriot, która zapewnia mu o wiele większą siłę. 

684 Fot. foto: Avengers #684

Trzeba przyznać, że takiego połączenia herosów jeszcze nie było i wielu fanów jest uradowanych, widząc Red Hulka w zbroi Tony'ego Starka. Jeśli Maverick przeżyje event „Avengers: No Surrender”, ma szansę zaistnieć jako Iron Hulk. Biorąc pod uwagę, że Weapon H dostał niedawno własną serię komiksową, wszystko się może zdarzyć. 

Bruce Banner w zbroi Hulkbuster?

Czy w MCU dojdzie do podobnego połączenia? Wielu fanów zasugerowało się zwiastunem filmu „Avengers: Infinity War”, a szczególnie scenami rozgrywającymi się w Wakandzie i stworzyło teorię, według której w zbroi Hulkbuster wcale nie walczy Tony Stark, tylko Bruce Banner.

Hulkbuster - Avengers: Infinity War Fot. foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

W filmie „Thor: Ragnarok” byliśmy świadkami bardzo długiej przemiany naukowca w potwora. Trwała kilka miesięcy i Hulk zaczął mówić pełniejszymi zdaniami, ale Banner obawiał się, że przy następnej transformacji może dojść do nieodwracalnego procesu. Z tego powodu naukowiec miałby przywdziać Hulkbustera, by walczyć z hordami wojsk Thanosa. Czy ta teoria się potwierdzi? Przekonamy się już 25 kwietnia 2018 roku, kiedy 3. część „Avengers” wejdzie na ekrany kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.