Marvel ujawnił mroczną przeszłość Domino

Sergiusz Kurczuk
14.06.2018 14:26
Domino - Deadpool 2|undefined Fot. materiały promocyjne

Domino stała się popularna dzięki filmowi „Deadpool 2”. Na łamach solowej serii komiksowej o tej bohaterce, wyjawiono tajemnicę znamienia okalającego jej lewe oko. 

Jeszcze do niedawna Domino była znana jedynie prawdziwym fanom komiksów Marvela. Postać nigdy nie grała pierwszych skrzypiec i zazwyczaj towarzyszyła innym, bardziej znanym bohaterom, jak Cable czy Deadpool. Dzięki drugiej części filmu o wygadanym najemniku, Domino stała się niezwykle popularna. W filmową wersję bohaterki wcieliła się Zazie Beetz. Chociaż zmieniono nieco wygląd i charakter komiksowego oryginału, podbiła serca widzów na całym świecie. Marvel Comics przewidując ten sukces, na początku 2018 roku powołał kolejną solową miniserię poświęconą Domino. Na łamach 3. numeru komiksu wyjawiono odpowiedź na pytanie, które od lat nurtowało fanów mutantki.

3 (2018) Fot. foto: okładka komiksu Domino #3 (2018)

Skąd wzięło się znamię wokół oka Domino?

Komiksowa Domino cechuje się niezwykłymi umiejętnościami akrobatycznymi, wyszkoleniem w posługiwaniu się bronią oraz mutancką mocą, która zakrzywia rachunek prawdopodobieństwa na jej korzyć. Dzięki temu Neena Thurman jest bardzo dobrą wojowniczką. Jej znakiem charakterystycznym jest również biała jak papier skóra i czarne znamię w kształcie okręgu, które okala jej lewe oko. Od dawna spekulowano, czym jest ten znak. Niektórzy uważali, że to makijaż inni brali znamię za zmianę skórną spowodowaną manifestacją mocy. Jednak w jednej z solowych serii Domino wyjawiono, że tak naprawdę czarna plama jest tatuażem. Neena była jednym z dzieci, które trafił do tajnego programu rządowego. Wojsko łapało młodych mutantów, by uczynić z nich superżołnierzy. Dzięki mocom Domino jako jedyna uszła z życiem z Projektu Armageddon. Następnie uciekła z ośrodka, została najemniczką i wkrótce dołączyła do X-Force Cable'a. 

W 3. numerze nowej serii „Domino” scenarzystka Gail Simone postanowiła rozwinąć wątek rozpoczęty w roku 2003. W jednej z retrospekcji dowiadujemy się, w jaki sposób dziewczyna zdobyła tatuaż. Podczas pobytu w ośrodku, 10-letnia mutantka dostała od swoich oprawców kotka. Pozornie miał to być prezent urodzinowy. Szybko jednak okazało się, że zwierzątko służyło jako pięta achillesowa Neeny, co wykorzystali badacze prowadzeni przez doktora Rossiniego. Kot był torturowany, by wywołać u dziewczyny traumę, która z kolei miała spowodować manifestację mutanckich mocy. Rossini chciał porazić zwierzaka prądem. W efekcie zdolności Domino wyładowanie elektryczne trafiło jednak asystenta naukowca. Mężczyzna padł trupem, a Rossini nakazał strażnikowi oznaczyć Neenę jako mutantkę. Zazwyczaj dzieci, u których wykryto gen X, znakowano czarną kropką wytatuowaną pomiędzy łopatkami. Rossini postanowił jednak ukarać dziewczynkę i nakazał zrobić tatuaż na twarzy. Do końca życia spoglądając w lustro, miała przypominać sobie o tym, co zrobiła. 

3 (2018) Fot. foto: kadr z komiksu Domino #3 (2018)

Simone postanowiła nadać więcej mroku originowi Domino. Czy podobny wątek zostanie poruszony w kolejnej produkcji 20th Century Fox dziejącej się w świecie Deadpoola? Filmowa bohaterka wspomniała, że w dzieciństwie była torturowana podobnie jak Russell. Zazie Beetz podpisała umowę z wytwórnią na co najmniej 3 filmy o Deadpoolu. Całkiem możliwe, że po sukcesie „Deadpoola 2” niebawem doczekamy się spin-offa o Domino, w którym poznamy przeszłość filmowej mutantki. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.