Pogoda
13.11.2018 16:20

Marvel ujawnił skąd wzięły się Kamienie Nieskończoności

W 5. numerze komiksu "Infinity Wars" stwierdzono, skąd pochodzą Kamienie Nieskończoności. Okazuje się, że geneza potężnych artefaktów jest inna, niż się wydawało czytelnikom komiksów.

Marvel ujawnił skąd wzięły się Kamienie Nieskończoności
foto: kadr z komiksu Infinity Wars #5

Zanim narodziło się MCU pojęcie Klejnotów Nieskończoności (bo tak w komiksach oryginalnie nazywały się te potężne artefakty) kojarzyli jedynie czytelnicy komiksów Marvela. Zadebiutowały w roku 1972 na kartach pierwszego numeru "Marvel Premiere" i dopiero z czasem ujawniono ich prawdziwą moc. Po raz pierwszy doszło do tego, kiedy Thanos zgromadził wszystkie Klejnoty i za ich pomocą zmienił wszechświat. Po odebraniu kamieni powstała grupa Infinity Watch, która miała nie dopuścić do ponownego ich przejęcia. W następnych latach tę samą funkcję pełnili członkowie zespołu Illuminati. Do tej pory nie zdradzono jednak, skąd pochodzą Klejnoty Nieskończoności. Wszystko zmienił 5. numer komiksu "Infinity Wars".

Marvel - skąd pochodzą Kamienie Nieskończoności?

W filmach na podstawie komiksów Marvela dość szybko wyjaśniono genezę Kamieni Nieskończoności.

Popularność filmowego uniwersum sprawiła, że twórcy komiksowi są zmuszeni w pewnym stopniu dorównać do wydarzeń z kinowych ekranów. Z tego powodu obecnie komiksowe Klejnoty funkcjonują jako Kamienie i zdecydowano się na wyjaśnienie ich pochodzenia. W serii "Infinity Wars" Gamora przejęła wszystkie artefakty, by zmienić wszechświat według własnego pomysłu. Herosi i złoczyńcy postanowili się zjednoczyć, by pokonać byłą Strażniczkę Galaktyki. Podczas śledztwa okazało się, że każde alternatywne uniwersum ma swoją własną wersję Kamieni Nieskończoności, więc teoretycznie istnieje nieskończona liczba tych potężnych przedmiotów.

Infinity Wars #5

Loki powołał do życia własną wersję Infinity Watch (wcześniej brany przez fanów za nowe wcielenie Avengers), by pokonać Gamorę. Dzięki swojej pomysłowości brat Thora wykradł klejnoty przybranej córce Thanosa i odkrył genezę Kamieni Nieskończoności. Okazało się, że na końcu czasu znajduje się Kopalnia Bogów. To właśnie stamtąd pochodzą klejnoty, które początkowo nie miały żadnej mocy. Pracownikami kosmicznej kopalni są przedstawiciele rasy Celestials, którzy po wydobyciu kamieni, wysyłają je w czasie i przestrzeni, tym samym kształtując wygląd wszystkich istniejących uniwersów. To odkrycie spowodowało, że Celestials można uznać za bogów uniwersum Marvela

Infinity Wars #5

Jak zakończy się "Infinity Wars"? Dowiemy się w grudniu 2018 roku, kiedy 6. numer komiksu trafi do sprzedaży.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Marvel Loki Komiks Marvel Comics Thanos