Pogoda
18.04.2019 17:17

Marvel uśmiercił Valkyrie. Kto zastąpi asgardzką wojowniczkę?

W 2. numerze "War of the Realms" zginęła Brunhilde znana lepiej jako Valkyrie. Twórcy komiksu znaleźli zastępstwo dla dawnej ukochanej Thora. O kim mowa?

Thor: Ragnarok
foto: kadr z filmu Thor: Ragnarok

Do kin niebawem wejdzie film "Avengers: Endgame", w którym herosi ponownie spotkają się potężnym przeciwnikiem o imieniu Thanos, by uratować całe uniwersum. Komiksowe odpowiedniki kinowych bohaterów wcale nie mają łatwiej. Obecnie rozgrywa się event "War of the Realms", w którym najważniejsze postacie Marvela biorą udział w wojnie z boskimi istotami. W jednej z walk poległa Valkyrie. Wojowniczka Asgardu ma już jednak godną następczynię. 

Thanos (Avengers: Infinity War)
Thanos (Avengers: Infinity War)
Przeczytaj także Czy w komiksie z lat 80. znajduje się wskazówka, jak zakończy się "Avengers: Endgame"?

O kogo chodzi?

"War of the Realms" #2 - kto zastąpi Valkyrie?

W najnowszym numerze głównej serii autorstwa Jasona Aarona, Russella Dautermana, Matthew Wilsona i Joe Sabino, poświęconej tytułowej wojnie, mroczny elf Malekith zabił Brunhilde. Wierna wojowniczka Odyna niejednokrotnie walczyła ramię w ramię z różnymi herosami i była nawet w związku z Thorem. Nie tylko wspomagała Ziemię jako Valkyrie, ale pełniła rolę prawdziwej walkirii. Do tej pory to ona odbierała poległych żołnierzy z pola walki i powadziła ich dusze do Walhalli. Niestety tym razem los się odwrócił. 

War of the Realms #2

Chociaż śmierć bohaterki jest dość zaskakująca, każdy czytelnik komiksów superbohaterskich wie, że 90% zabitych postaci prędzej czy później powróci z zaświatów. Okazuje się, że w przypadku Valkyrie będzie to prędzej, chociaż nie do końca chodzi o powrót Brunhilde. 

Jak donosi serwis CBR.com, na konwencie C2E2 2019 w Chicago, ogłoszono, żę inna postać związana z Thorem przejmie rolę nordyckiej wojowniczki. Radosną nowinę ogłosili Jason Aaron i Al Ewing. Nową Valkyrie zostanie nie kto inny a sama Jane Foster - dawna ukochana boga piorunów, a do niedawna Thor. Jej przygody będziemy mogli śledzić w nowej serii, poświęconej bohaterce. 

Valkyrie #1

Do rysowników dołączy artysta Cafu. Ewing wyjaśnił, czym nowa Valkyrie będzie różniła się od Brunhilde. 

"

Nie będzie jak stara Valkyrie. Brunhilde jest teraz dostępna tylko okazjonalnie i nie należy już do świata żywych. Więc zobaczymy tak naprawdę przygody Jane. Będzie miała coś, czego nie widziano do tej pory w Asgardzie - Undrjarn Wszechbroń - wykutą w ogniach Wojny Królestw, która może zmieniać kształt i być czymkolwiek zażyczy sobie jej  posiadacz, włączając w to skrzydła! To oznacza, że nie ma konieczności posiadania skrzydlatego konia, ale zdradzam trochę za dużo... "

Wygląda na to, że na fanów przygód asgardzkich wojowników znowu czeka mała rewolucja. Brunhilde nie była jedyną członkinią z Walkirioru, które zabili mroczni elfowie. Padły wszystkie wojowniczki. Przed Jane stoi więc bardzo trudne zadanie. Czy uda się jej podołać nowej roli? Przekonamy się w czerwcu 2019 roku. 

"Avengers: Ensgame" - kiedy premiera?

W przeciwieństwie do komiksowego świata filmowa Valkyrie grana przez Tessę Thompson żyje i ma się dobrze. Chociaż nie widzieliśmy jej od czasów filmu "Thor: Ragnarok", plakaty promujące "Avengers: Endgame" potwierdzają, że udało się jej uniknąć śmierci z ręki popleczników Thanosa, a nawet przeżyć pstryknięcie. Prawdopodobnie pojawi się w 4. części "Avengers" i pomoże herosom w walce z Szalonym Tytanem. Jakie znaczenie będzie mieć dla całej historii? Przekonamy się już 25 kwietnia 2019 roku, kiedy film trafi do polskich kin. 

>>Zobacz też: Czy film "Avengers: Endgame" jest oparty na którymś z komiksów Marvela?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Thor Marvel Komiks Marvel Comics Sergiusz Kurczuk