Marvel wskrzesił słynnego członka X-Men. O którego bohatera chodzi?

Sergiusz Kurczuk
20.12.2018 14:59
Marvel wskrzesił słynnego członka X-Men. O którego bohatera chodzi? Fot. materiał promocyjny

W komiksie "Extermination" #5 przywrócono do życia jednego z ikonicznych członków X-Men. O którym mutancie Marvela mowa?

W 2012 roku do świata Marvela wprowadzono drużynę All New X-Men, która skradała się z oryginalnych członków drużyny pochodzących z przeszłości, przeniesionych do współczesności przez Beasta. Włochaty X-Man chciał w ten sposób uchronić młodych mutantów, przed tym, jak miała potoczyć się ich przyszłość. All New X-Men przez wiele lat funkcjonowali obok swoich teraźniejszych odpowiedników i wkrótce dostali nawet własną serię. Oczywiście ten stan rzeczy bardzo komplikował sytuację, ponieważ młodzi X-Men nie mogli zginąć, gdyż oznaczałoby to zaburzenie czasoprzestrzeni całego uniwersów. W końcu twórcy komiksów zdecydowali się naprawić cały bałagan i zapowiedzieli mini serię "Extermination". W 5. numerze komiksu poświęconego pamięci Stana Lee, powrócił do życia ikoniczny bohater - Scott Summers znany jako Cyclops.

"Extermination" #5 - Cyclops znowu żyje

Fani przygód mutantów nie powinni być zaskoczeni. Powrót Cyclopsa był tylko kwestią czasu, tym bardziej że w ostatnich miesiącach wskrzeszono większość poległych członków X-Men: Jean Grey, Charlesa Xaviera i Wolverine'a. Były lider grupy został zabity na kartach serii "Death of X" z 2016 roku. Świeżo odrodzona Jean przywróciła go na chwilę do życia, ale bohater zginął jeszcze w tym samym numerze. Fani Cyclopsa przez ostatnie dwa lata mogli się pocieszyć jedynie jego nastoletnią wersją postaci. Aż do teraz. Jak bohater wrócił do życia?

5 Fot. foto: kadr z filmu Extermination #5

Seria "Extermination" kręci się wokół przeniesienia oryginalnych X-Men do ich czasów. Sprawę komplikuje cyborg z przyszłości Ahab, którego celem jest schwytanie młodych mutantów. Na jego drodze staje młodsza wersja Cable'a - syna Cyclopsa. Nathan morduje starszego siebie z przyszłości i po wytłumaczeniu, że powrót do przeszłości to jedyny sposób na rozwiązanie konfliktu, przenosi nastoletnich mutantów do domu. Tym samym nie tylko ratuje X-Men przed Ahabem, ale również przywraca normalny bieg kontinuum czasoprzestrzennemu. Grupa podróżników w czasie pojawia się bowiem dokładnie w tym samym momencie, w którym opuściła swoją erę z Beastem. Jean wymazuje wspomnienia z przyszłości sobie i swoim towarzyszom, a młody Cable wraca do kryjówki. Okazuje się, że nie jest w niej sam, a za jego interwencją stoi ktoś jeszcze. Tym kimś okazuje się dorosły Cylops.

Co ciekawe, heros ma na sobie stary kostium z czasów komiksu "Astonishing X-Men". Na razie nie potwierdzono, w jaki sposób Cyclops wrócił do życia. Uniform może sugerować, że wyposażony w osobisty wehikuł czasu Cable zabrał swojego ojca z przeszłości, by zapobiec mrocznym wydarzeniom, które miały miejsce po "Astonishing X-Men".

"Uncanny X-Men Annual" 2019 - kiedy premiera komiksu?

Zwieńczeniem historii ukazanej w "Extermination" będzie szumnie zapowiadany komiks "Uncanny X-Men Annual", w którym Cylops może odegrać ważną rolę. W jednej z alternatywnych okładek powiększonego numeru ""Uncanny X-Men" przedstawia Summersa z różnych okresów życia.

Uncanny X-Men Annual 2019 Fot. foto: Uncanny X-Men Annual 2019

Co to oznacza dla całego uniwersum? Dowiemy się już 23 stycznia 2019 roku, kiedy "Uncanny X-Men Annual" trafi do sprzedaży.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.