Pogoda
20.12.2018 14:59

Marvel wskrzesił słynnego członka X-Men. O którego bohatera chodzi?

W komiksie "Extermination" #5 przywrócono do życia jednego z ikonicznych członków X-Men. O którym mutancie Marvela mowa?

Uncanny X-Men 2018
foto: materiał promocyjny

W 2012 roku do świata Marvela wprowadzono drużynę All New X-Men, która skradała się z oryginalnych członków drużyny pochodzących z przeszłości, przeniesionych do współczesności przez Beasta. Włochaty X-Man chciał w ten sposób uchronić młodych mutantów, przed tym, jak miała potoczyć się ich przyszłość. All New X-Men przez wiele lat funkcjonowali obok swoich teraźniejszych odpowiedników i wkrótce dostali nawet własną serię. Oczywiście ten stan rzeczy bardzo komplikował sytuację, ponieważ młodzi X-Men nie mogli zginąć, gdyż oznaczałoby to zaburzenie czasoprzestrzeni całego uniwersów. W końcu twórcy komiksów zdecydowali się naprawić cały bałagan i zapowiedzieli mini serię "Extermination". W 5. numerze komiksu poświęconego pamięci Stana Lee, powrócił do życia ikoniczny bohater - Scott Summers znany jako Cyclops.

"Extermination" #5 - Cyclops znowu żyje

Fani przygód mutantów nie powinni być zaskoczeni. Powrót Cyclopsa był tylko kwestią czasu, tym bardziej że w ostatnich miesiącach wskrzeszono większość poległych członków X-Men: Jean Grey, Charlesa Xaviera i Wolverine'a. Były lider grupy został zabity na kartach serii "Death of X" z 2016 roku. Świeżo odrodzona Jean przywróciła go na chwilę do życia, ale bohater zginął jeszcze w tym samym numerze. Fani Cyclopsa przez ostatnie dwa lata mogli się pocieszyć jedynie jego nastoletnią wersją postaci. Aż do teraz. Jak bohater wrócił do życia?

Extermination #5

Seria "Extermination" kręci się wokół przeniesienia oryginalnych X-Men do ich czasów. Sprawę komplikuje cyborg z przyszłości Ahab, którego celem jest schwytanie młodych mutantów. Na jego drodze staje młodsza wersja Cable'a - syna Cyclopsa. Nathan morduje starszego siebie z przyszłości i po wytłumaczeniu, że powrót do przeszłości to jedyny sposób na rozwiązanie konfliktu, przenosi nastoletnich mutantów do domu. Tym samym nie tylko ratuje X-Men przed Ahabem, ale również przywraca normalny bieg kontinuum czasoprzestrzennemu. Grupa podróżników w czasie pojawia się bowiem dokładnie w tym samym momencie, w którym opuściła swoją erę z Beastem. Jean wymazuje wspomnienia z przyszłości sobie i swoim towarzyszom, a młody Cable wraca do kryjówki. Okazuje się, że nie jest w niej sam, a za jego interwencją stoi ktoś jeszcze. Tym kimś okazuje się dorosły Cylops.

Co ciekawe, heros ma na sobie stary kostium z czasów komiksu "Astonishing X-Men". Na razie nie potwierdzono, w jaki sposób Cyclops wrócił do życia. Uniform może sugerować, że wyposażony w osobisty wehikuł czasu Cable zabrał swojego ojca z przeszłości, by zapobiec mrocznym wydarzeniom, które miały miejsce po "Astonishing X-Men".

"Uncanny X-Men Annual" 2019 - kiedy premiera komiksu?

Zwieńczeniem historii ukazanej w "Extermination" będzie szumnie zapowiadany komiks "Uncanny X-Men Annual", w którym Cylops może odegrać ważną rolę. W jednej z alternatywnych okładek powiększonego numeru ""Uncanny X-Men" przedstawia Summersa z różnych okresów życia.

Uncanny X-Men Annual 2019

Co to oznacza dla całego uniwersum? Dowiemy się już 23 stycznia 2019 roku, kiedy "Uncanny X-Men Annual" trafi do sprzedaży.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: X-Men Marvel Komiks Marvel Comics