Pogoda
28.05.2018 11:13

Marvel wskrzesza jednego z Avengers

Jeden z herosów zabity przez samego Thanosa w końcu powrócił do świata żywych. Wszystko dzięki technologii Tony'ego Starka. Którego Avengera postanowiono wskrzesić?

Thanos
foto: kadr z komiksu Thanos vol. 2 #13

Seria „Invincible Iron Man” doszła do 600. numeru. Okrągłe numery komiksów zazwyczaj wypełnione są jakimś specjalnym wydarzeniem, które ma uczcić głównego bohatera. Nie inaczej jest w przypadku komiksu o alter ego Tony'ego Starka, tym bardziej, że jubileusz schodzi się z odejściem z Marvel Comics twórcy Briana Michaela Bendisa. Każdy, kto go zna, wie, że lubi uśmiercać postacie. W 2004 roku na łamach komiksu „Avengers” z ręki (a raczej z pióra) Bendisa zginęli między innymi Hawkeye i Vision, w 2011 Peter Parker ze świata Ultimate, a w 2016 bohater tego artykułu - War Machine. Przyjaciel Starka został zamordowany przez Thanosa w komiksie „Civil War II”, co zszokowało fanów postaci. Heros powraca jednak do świata żywych.

Free Comic Book Day vol. 2016 Civil War II

War Machine - zmartwychwstanie postaci

Ostatnie miesiące to świat Marvela nie tylko bez War Machine'a, ale również bez Iron Mana, który zapadł w śpiączkę. W srebrną zbroję na polecenie Nicka Fury'ego wskoczył Punisher, który jako War Machine wykonywał niezwykle krwawą misję na wschodzie Europy. W końcu dzięki swojej niesamowitej technologii Stark wyszedł ze śpiączki, odtwarzając swoje ciało. Po udanym eksperymencie postanowił przywrócić do życia także swojego zamordowanego przyjaciela. Udało mu się to w iście frankensteinowskim stylu

Invincible Iron Man #600

Jedynym efektem ubocznym wskrzeszania jest brak włosów i zarostu. Nie wiadomo jednak, czy kuracja w przyszłości nie okaże się bardziej niebezpieczna. Całkiem prawdopodobne, że zabawa w boga może skończyć się dla Starka po raz kolejny przykrą nauczką. Z drugiej strony fani komiksów superbohaterskich widzieli już wiele rodzajów zmartwychwstań i to zaproponowane przez Bendisa wcale nie jest najbardziej niedorzecznym. 

Czy Bendis przywracając Jamesa Rodheya do życia, zrehabilitował się w oczach fanów postaci? Miejmy nadzieję, że tak. Ciekawe, jakie postacie zabije w uniwersum Batmana i Supermana? W 2017 roku ogłosił, że rozpoczyna pracę wyłącznie dla DC Comics

Filmowy Thanos również pozbawił życia wielu herosów. Fani zastanawiają się, w jaki sposób część postaci zostanie przywrócona do życia. Dowiemy się tego dopiero w 4. części filmu „Avengers”, która trafi do kin w maju 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Avengers: Infinity War Komiks Marvel Comics Iron Man Avengers 4