Pogoda
02.08.2018 14:27

Marvel wyjawił kim jest tajemniczy Requiem. Kto zabił Thanosa?

Marvel Comics w nowym evencie „Infinity Wars” zapowiedział nowego złoczyńcę imieniem Requiem. Okazało się, że pod maską kryje się dobrze znana postać. 

Marvel wyjawił kim jest tajemniczy Requiem. Kto zabił Thanosa?
foto: materiały promocyjne

Komiks „Infinity Wars” jest nową serią, która nawiązuje zarówno do filmu „Avengers: Infinity War”, jak i komiksowych serii o Thanosie dążącym do zdobycia Klejnotów Nieskończoności. Tym razem potężne artefakty chce zdobyć zupełnie nowa postać - Requiem. Fani od dawna podejrzewali kilku znanych bohaterów i złoczyńców. Na pierwszy plan wysunęły się jednak dwie bohaterki - Gamora i Nebula. Wszystko przez wymowną zapowiedź 1. numeru „Infinity Wars”, w której Thanos umiera po dekapitacji. 

„Infinity Wars” - kim jest Requiem?

Bohaterowie, którzy postanowili wziąć pod opiekę Klejnoty Nieskończoności, dowiedzieli się w końcu o śmierci Thanosa. Requeim zaszczycił swoją obecnością herosów i wdał się w walkę ze Strażnikami Galaktyki. Po pokonaniu Draxa, Groota i Star-Lorda, Rocket Raccoon znalazł słaby punkt w asgardzkiej zbroi przeciwnika i zdołał strącić maskę z jego głowy.

Infinity Wars #1

Okazało się, że Requiem to tak naprawdę Gamora. Przybrana córka Thanosa od dawna miał na pieńku z Szalonym Tytanem. Poza tym niedawno dowiedziała się, że część jej duszy nadal przebywa w jednym z Klejnotów Nieskończoności. Kosmitka za wszelką cenę dąży do połączenia się z utraconą cząstką siebie. Jak zakończy się jej plan zdobycia Klejnotu Duszy? Dowiemy się w kolejnym numerze komiksu „Infinity Wars”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Strażnicy Galaktyki Marvel Avengers: Infinity War Komiks Marvel Comics Thanos