Marvel wyjawił, kto jest prawdziwym ojcem Iron Mana

Kamil Kacperski
28.05.2018 13:59
Marvel wyjawił, kto jest prawdziwym ojcem Iron Mana Fot. materiały prasowe

Tony Stark w komiksach od lat zdaje sobie sprawę z tego, że był adoptowany. Dopiero ostatnio dowiedział się jednak, kto jest jego biologicznymi rodzicami. Uwaga! W tekście znajdują się spoilery z komiksu „Invincible Iron Man #600”.

Prawda o tym, że Tony nie jest biologicznym synem Howarda i Marii Starków zaszokowała wielu fanów komiksów Marvela, który kilka lat temu postanowił zmienić historię tej postaci. Jego matką okazała się być Amanda Armstrong, gwiazda rocka, która następnie została tajną agentką Tarczy. W trakcie swojej służby poznała agenta Jude'a. Nie była to jednak zwykła znajomość z kolegą z pracy, ponieważ to właśnie relacje z tym mężczyzną spowodowały, że urodził się Tony Stark.

Amanda postanowiła oddać Tony'ego do adopcji i dopiero po latach postanowiła opowiedzieć swojemu synowi, kim był jego ojciec. Jude oprócz działania w Tarczy, pracował jeszcze dla Hydry - był podwójnym agentem. Armstrong powiedziała Tony'emu, że jego ojciec nie żyje. Skąd kobieta wiedziała o jego losie?

Duża zmiana w rodzinie Tony'ego Starka

Ponieważ sama go zabiła. Amanda Armstrong zamordowała ojca swojego dziecka jeszcze w trakcie ciąży. Nie powiedziała o tym Tony'emu, ale jej zachowanie było motywowane strachem. Kobieta bała się, że pewnego dnia Jude będzie chciał przeciągnąć swojego syna na stronę Hydry. W nowym zeszycie „Invincible Iron Man #600” okazuje się jednak, że mężczyzna wcale nie zginął.

Przez lata ukrywał się przed światem i obserwował losy Amandy i swojego syna. Dopiero teraz postanowił wkroczyć do akcji, ponownie spotykając się z matką swojego dziecka. Ich spotkanie, co niedziwne, odbyło się w wyjątkowo napiętej atmosferze, którą rozładowała dopiero Mary Jane Watson, która postrzeliła Jude'a w ramię. Ten wezwał do pomocy agentów Hydry, ale nie miejscu zdążył się już pojawić Iron Man, Leonardo da Vinci i Brotherhood of Shield.

Co dalej z Iron Manem?

Przyszłość Iron Mana jest bardzo ciekawa - w jaki sposób Tony zareaguje na wieść o tym, że jego biologicznym ojcem jest agent Hydry? Czy będzie chciał go sprowadzić na „jasną stronę mocy”, tak jak Luke Vadera w „Powrocie Jedi”, czy może postanowi go pokonać i zamknąć w więzieniu, bo jest kryminalistą? Tego dowiemy się w następnych komiksach z nadchodzącej serii „Tony Stark: Iron Man”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.