Marvel wyśle Punishera na emeryturę? Po wydarzeniach z Kapitolu zachęcają ich do tego fani

13.01.2021 13:37
Marvel wyśle Punishera na emeryturę? Po wydarzeniach z Kapitolu zachęcają ich do tego fani Fot. Lions Gate/Courtesy Everett Collection/East News

Podczas zamieszek na waszyngtońskim Kapitolu pojawiło się sporo osób, noszących ubrania z logiem marvelowskiego Punishera. To rozpoczęło dyskusję w social mediach dotyczącą przyszłości antybohatera w komiksach.

Marvel powinien wysłać Punishera na emeryturę?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, sporo osób szturmujących Kapitol 6 stycznia było ubranych w ciuchy z logo Punishera. To spowodowało, że sporo osób zaczęło się zastanawiać, czy powiązanie tego bohatera z kolejnym nieprzyjemnym incydentem nie powinno skłonić Marvela do zastanowienia się nad przyszłością postaci.

Polecamy

W social mediach (głównie na Twitterze) zaczęły się pojawiać głosy, że Marvel powinien się chociaż odnieść do tematu łączenia postaci z kolejnymi brutalnymi sytuacjami. Niektórzy idą nawet o krok dalej, nawołując do tego, by Dom Pomysłów posłał Punishera na "emeryturę" i zaprzestać tworzenia materiałów z Frankiem Castle'em w roli głównej. 

Chyba chłopaki MAGA, którzy szturmowali Kapitol zauważyli sporo czaszek Punishera na samochodach policji i pomyśleli, że chłopcy w niebieskim będą po ich stronie, jak zacznie się dziać akcja.

Castle zadebiutował w 1974 roku w jednym z komiksów z serii "The Amazing Spider-Man". Wówczas był przedstawiony jako uzbrojony po zęby złoczyńca i przeciwnik Pajączka. Od tamtego czasu się jednak wiele zmieniło i Punisher ewoluował do miana anty-bohatera. Niestety, jego wizerunek i logo coraz częściej łączone jest z aktami brutalności i przemocy w amerykańskim społeczeństwie. 

Polecamy

Do sprawy odniósł się jeden ze scenarzystów "Punishera", Garth Ennis (również twórca serii "The Boys" i "Kaznodzieja"), który wypowiedział się dość dosadnie na temat protestujących w rozmowie z SYFY Wire. Stwierdził, że ludzie nie rozumieją tej postaci:

Mówiłem to już kilkakrotnie, ale jak widać nie działało - nikt nie chce być Punisherem. Nikt nie chce spędzać trzech turnusów na wojnie, tylko po to, by wrócić do domu ze szkłem w głowie i zobaczyć śmierć swojej całej rodziny, a potem poświęcić swoje życie zimnej, absolutnie brutalnej i bezdusznej rzeźni.

Ennis dodał, że ludzie noszący koszulki z logotypem Punishera w tym kontekście wyglądają jak "półgłówki":

Ludzie noszący te koszulki w tym kontekście okłamują samych siebie - tak samo jak policjanci, których latem na tym przyłapano. Oni chcą tylko nosić na koszulce "straszny" symbol, trochę przykozaczyć, a potem wrócić do domu i swoich żon oraz dzieci, wznawiając swoje codzienne życie.

Nie myśleli nad tym zbyt długo - tak samo jak ci półgłówkowie, których widziałem w środę. Ci sami, którzy nieśli flagi USA podczas szturmowania Kapitolu.

Twórca Punishera, Gerry Conway napisał na Twitterze w 2019 roku, że funkcjonariusze zakładający koszulki z Punisherem "nie powinni pełnić swoich funkcji i zostać natychmiastowo zwolnieni ze służby":

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.