Marvel zapowiedział nową serię komiksów o X-23

Kamil Kacperski
15.03.2018 15:18
Marvel zapowiedział nową serię komiksów o X-23 Fot. kadr z wideo

Po komiksowym „zmartwychwstaniu” Wolverine'a, jego córka/damski klon, Laura Kinney powróci do swojego pierwotnego pseudonimu i ponownie wcieli się w X-23. Nowa seria komiksów pojawi się w sprzedaży już w lipcu 2018 roku.

Oryginalny Wolverine pojawił się w komiksach „po raz ostatni” w styczniu 2016 roku. Po jego śmierci, pałeczkę po nim przejęła X-23, Laura Kinney, którą fani mogli zobaczyć na dużym ekranie po raz pierwszy w filmie „Logan” z 2017 roku. Przez ostatnie dwa lata, Wolverine w głównym uniwersum Marvela był kobietą. Teraz jednak James Howlett/Logan powrócił i Laura oddaje mu jego należny pseudonim i kostium, a sama powraca do swojej dawnej roli, czyli X-23. 

Nowe przygody Laury, czyli X-23 #1, pojawią się w sprzedaży już w lipcu 2018 roku. Za scenariusze i dialogi odpowie Mariko Tamaki, natomiast stroną wizualną zajmie się Juann Cabal. Scenarzystka nie może uwierzyć, że będzie pracowała nad komiksami o Laurze:

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pisać o X-23. Jak często możesz powiedzieć, że piszesz komiksy, które mają własny, ikoniczny efekt dźwiękowy? To jest opowieść o tym, jak to jest być w tak dziwnej rodzinie, w której jest Laura. Jak to jest poradzić sobie z takim dziedzictwem, wiedząc, że urodziłaś się jako broń, a nie czyjaś córka czy siostra. Kocham pisać o tych postaciach. Uwielbiam ich dzikość, ale także bohaterów drugoplanowych, których stworzyliśmy na potrzeby tej serii.

X-23 czy Wolverine?

Równie podekscytowany jest artysta stojący za wizualną stroną projektu, czyli Juann Cabal. Dla niego jest to drugie spotkanie z rodziną Wolverine'a, ponieważ rysownik pracował już przy wspomnianym wcześniej „All New Wolverine”:

Bardzo ekscytujące jest pracować z kimś, kto ma inne zdanie na temat postaci, nad którą niedawno pracowałeś. Jestem szczęściarzem, bo mogę pracować z kimś tak świetnym jak Mariko. Ma swój własny głos, swoje własne pomysły, więc klimatycznie, ta seria będzie całkowicie inna od Wolverine'a. Czuć natomiast jej miłość i szacunek do postaci. Więc fani, nie macie się czego bać! Nadal będziecie mogli cieszyć się z czasu spędzonego z Laurą i Gabby (oraz Rosomakiem Jonathanem).

Gabby to kolejny klon Wolverine'a i „siostra” Laury, która przyjęła pseudonim Honey Badger (miodożer), natomiast Jonathan to prawdziwy rosomak, który zaprzyjaźnił się z siostrami i pełni rolę lojalnego zwierzaka domowego Laury i Gabby. Cóż, dziwniejsze rzeczy miały miejsce w komiksach.

1 Fot. foto: okładka X-23#1

Nowe przygody Laury, Gabby i rosomaka Jonathana będziemy mogli śledzić już od lipca 2018 roku, bo wtedy do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt z serii X-23.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.