Marvel zapowiedział, że wkrótce zniszczy własne uniwersum

Sergiusz Kurczuk
12.12.2018 10:34
Marvel zapowiedział, że wkrótce zniszczy własne uniwersum Fot. kadr z komiksu Fantastic Four: The Fall of The Fantastic Four

W sieci pojawiły się zapowiedzi nowych komiksów Marvela, w których na nowo poznamy historie Kapitana Ameryki, Spider-Mana, Fantastic Four i Phoenix. Czego będzie dotyczył nowy event?

Wydawnictwo Marvel Comics powstało w 1961 roku, a jego debiutem był pierwszy numer "Fantastic Four". W kolejnych miesiącach pojawiali się nowi bohaterowie, którzy obecnie są ikonami komiksu superbohaterskiego. Okazuje się, że w marcu 2019 roku Marvel... zniszczy własne uniwersum, pisząc na nowo historie najważniejszych postaci wydawnictwa. W sieci pojawiły się pierwsze zapowiedzi tego niezwykłego wydarzenia.

Marvel Comics zniszczy własne uniwersum w marcu 2019?

W ostatnich dekadach niezwykle popularne są tak zwane eventy, czyli większe historie, na które składają się poszczególne zeszyty z różnych serii. Zazwyczaj mają one ogromny wpływ na cały fikcyjny wszechświat. Ostatnim eventem Marvela był Infinity Wars, w którym Gamora weszła w posiadanie Rękawicy Nieskończoności. Już za kilka miesięcy rozpocznie się nowa rewolucyjna opowieść, która ma odmienić postrzeganie takich herosów jak Kapitan Ameryka, Spider-Man, Jean Grey czy członkowie Fantastic Four. W sieci pojawiły się groźnie wyglądające teasery dotyczące tych bohaterów.

Marvel Fot. foto: materiały promocyjne

Grafiki przedstawiają kluczowe dla fanów komiksów pytania: kto w rzeczywistości dał moce Fantastic Four?, kto znalazł Kapitana Amerykę w lodzie przed Avengers?, kto sprawił, że Spider-Man wrócił po "Spider-Man No More!"? oraz kto uratował Jean Grey przed Dark Phoenix?. Prawdopodobnie odpowiedź brzmi ta sama tajemnicza postać, na razie jednak nie wiadomo, o kogo chodzi.

Nowy event może rzucić nowe światło na genezę Fantastycznej Czwórki i powojenną historię Kapitana Ameryki. Zaprezentuje też nową perspektywę spojrzenia na klasyczne historie takie, jak "Spider-Man No More!", w którym Peter Parker porzucił bycie superbohaterem oraz "Dark Phoenix", gdzie potężna kosmiczna istota podszywała się pod członkinię X-Men. Twórcy sięgną po opowieści sprzed kilku dekad i zastosują tak zwane retcony, poszerzające informacje na temat czołowych herosów Marvel Comics.

Retcon - co to jest?

Stali czytelnicy komiksów nie powinni być zdziwieni. Retcony to stały element komiksu superbohaterskiego, a w zasadzie każdej historii w odcinkach, która nieprzerwanie trwa od wielu lat. Są to wydarzenia z przeszłości danej postaci, które wyjaśniają jakiś porzucony wątek, lub dopowiadają informacje, które wcześniej się nigdzie nie pojawiły. Najsłynniejsze retcony z uniwersum Marvela to między innymi wprowadzenie postaci Sticka, który tak naprawdę trenował Daredevila, wyjaśnienie, że Magneto jest ojcem Scarlett Wich i Quick Silvera czy ujawnienie przeszłości Wolverine'a. Chociaż niektóre retcony budzą kontrowersje, z czasem zostają zaakceptowane przez fanów komiksów i zaczynają funkcjonować jako stały oraz oczywisty element świata.

Czym zaskoczą nas twórcy Marvel Comics? Przekonamy się w marcu 2019 roku, kiedy, jak głoszą zapowiedzi, historia wydawnictwa zostanie zniszczona.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.