Marvel zaprezentował córkę Wolverine'a. Kim jest nowa postać?

28.06.2019 15:10
6 Fot. Marvel Comics Presents #6

W 6. numerze komiksu "Marvel Comics Presents" zaprezentowano nowe dziecko Wolverine'a - kobietę. Kim jest tajemnicza bohaterka z pazurami?

Każdy czytelnik komiksów Marvela wie, że Wolverine to jeden z najpopularniejszych superbohaterów tego wydawnictwa. Mimo że Logan zadebiutował w latach 70., kolejni twórcy dopiero od kilku dekad stopniowo zdradzają sekrety z jego przeszłości. A mają pole do popisu, bo Wolverine jest długowiecznym mutantem, który dawno temu przekroczył setne urodziny. Biorąc pod uwagę, że heros wielokrotnie tracił pamięć, dowolnie można retconować jego historię, tłumacząc się amnezją bohatera. Tak właśnie jest w przypadku komiksu "Marvel Comics Presents", w którym twórcy prezentują nieznane historie z życia klasycznych superbohaterów Marvela. 6. zeszyt został poświęcony Wolverine'owi i jego zapomnianej córce.

"Marvel Comics Presents" #6 - kim jest córka Wolverine'a?

Akcja komiksu stworzonego przez Charlesa Soule'a, Paulo Siqueirę, Orena Juniora, Franka D'Armatę i Joe'go Caramagnę, toczy się w roku 1995, kiedy Wolverine i X-Men walczą przeciwko demonicznej istocie znanej jako The Truth. W walce z istotą pomaga im tajemnicza kobieta. Po zwycięskiej walce Logan poznaje prawdę na temat swojej zapomnianej przeszłości. Nowa towarzyszka broni to w istocie jego dorosła córka.

6 Fot. foto: Marvel Comics Presents #6

Demon powracał na Ziemię co dziesięć lat od lat 40. XX wieku. To właśnie podczas II wojny światowej Wolverine po raz pierwszy zetknął się z rodziną dziewczyny. Jej matką była czarownica Maria D'Arqueness, która została zmuszona przez nazistów do wezwania The Truth. Logan walczył ze złą siłą i próbował ochronić kobietę. Niestety Maria zmarła. Ocalała za to jej córka Sylvie, która trafiła pod opiekę magicznych kuzynów, spokrewnionych z Agathą Harkness - potężną czarownicą, która szkoliła samą Scarlet Witch. Dziewczyna była przygotowywana do ponownego spotkania z The Truth. Sylvie i Logan ponownie odpierali atak potwora po 20 latach. Jednak dekadę później kobieta została śmiertelnie ranna.

Przeczytaj także

Atak przeżyła natomiast córka Sylvie, której ojcem był Wolverine. X-Man oczywiście nie miał pojęcia, że spłodził dziecko. Prawdę poznał dopiero kiedy dziewczyna dorosła i sama stanęła oko w oko z The Truth. Podczas walki zaprezentowanej w 6. numerze serii, X-Manów wspomagała Talisman z Alpha Flight. Demon był jednak nie do pokonania, dopóki do gry nie wkroczyła bezimienna dziewczyna o szponach, przypominających pazury Logana. Za ich pomocą oraz dzięki potężnej magii, odesłała stwora do domu na kolejne 10 lat. To właśnie wtedy Logan zdał sobie sprawę, że ma do czynienia ze swoją córką.

6 Fot. foto: Marvel Comics Presents #6

To nie pierwszy raz, kiedy w ten sposób wprowadzono dziecko Wolverine'a. W 2000 roku zadebiutował Daken - złowieszczy mutant o zdolnościach przypominających moce jego ojca. Chłopak poprzysiągł zemstę na Loganie. W końcu Daken został zabity przez własnego ojca. Poza tym X-Men często wchodził w ojcowskie relacje z młodszymi członkami drużyny - Kitty Pryde, Rogue i Jubilee, a po latach z własnym klonem - X-23, którą traktował jak córkę.

Jak twórcy komiksu rozwiną historię nowej bohaterki? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz też: Marvel zapowiedział nową serię komiksów o X-23

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.