Marvel zdradził, która postać będzie odpowiedzialna za zniszczenie komiksowego uniwersum

Sergiusz Kurczuk
13.12.2018 10:49
Marvel Comics|undefined Fot. materiały promocyjne

Wydawnictwo Marvel Comics zapowiedziało, że na początku 2019 roku dojdzie do zniszczenia komiksowego uniwersum. Wyjawiono, kto będzie odpowiedzialny za destrukcję historii najważniejszych herosów.

Fani komiksów Marvela wstrzymali oddech, kiedy na początku grudnia 2018 roku wydawnictwo zapowiedziało, że za kilka miesięcy nastąpi zniszczenie uniwersum budowanego od 1961 roku. W siei pojawiły się teasery nowego eventu, które zapowiedziały, że w marcu 2019 roku poznamy nowe genezy Fantastycznej Czwórki, Kapitana Ameryki oraz zobaczymy nowe podejście do klasycznych historii dotyczących Spider-Mana i Jean Grey z X-Men. Twórcy postanowili nie trzymać swoich czytelników w niepewności i zdradzili, kto odpowie za napisanie historii ikon Marvela na nowo.

Kto zniszczy uniwersum Marvela?

Odpowiedź jest dość zaskakująca. Postacią odpowiedzialną za drastyczne zmiany, które mają nadejść już niedługo, odpowie Cosmic Ghost Rider. Jeśli ktoś nie wie, kim jest kosmiczna wersja ducha zemsty, to spieszymy z wyjaśnieniami. Cosmic Ghost Rider zadebiutował w styczniu 2018 roku na kartach komiksu "Thanos"  #13. W zeszycie widzimy tryumf Szalonego Tytana, który pozbawił życia mieszkańców Ziemi. Wybrał Franka Castle'a lepiej znanego jako Punisher na swojego sługę. Ofiarował mu moc Ghost Ridera i z jego pomocą wybił życie w niemal całym wszechświecie. Nowa wersja Ghost Ridera tak bardzo spodobała się czytelnikom, że wkrótce antybohater dostał własną limitowaną serię.

Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History Fot. foto: okładka komiksu Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History #1

W marcu 2019 roku zadebiutuje komiks "Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History" - sześciozeszytowa miniseria autorstwa Paula Sheera (scenarzysta serialu "Wirtualna liga"), Nicka Giovannetti (scenarzysta takich gier jak gier Far Cry czy Bully oraz komiksów "Deadpool Bi-Annual" i "Guardians Team-Up") oraz Gerardo Sandovala (rysownik serii "Shatterstar", "Astonishing X-Men").

"Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History" - o czym będzie komiks?

Według Marvela seria będzie opowiadać historię Cosmic Ghost Ridera, który utknął w przeszłości. Postanowi wykorzystać swój czas na napisanie historii uniwersum na nowo. Antybohater przyczyni się między innymi do ofiarowania niesamowitych mocy Fantastycznej Czwórki, odnalezienia zamarzniętego w bryle lodu Kapitana Ameryki, nakłonienia Petera Parkera do powrotu do roli Spider-Mana oraz ocalenia Jean Grey przed Dark Phoenix. Czy zmiany w prowadzone przez kosmiczną wersję Franka Castle'a z przyszłości będą stałe, czy może herosi zorientują się, że ktoś grzebie w ich historii i postanowią zainterweniować? Przekonamy się 6 marca 2019 roku, kiedy pierwszy numer komiksu "Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History" trafi do sprzedaży.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.