Marvel zdradził, że moce Spider-Mana mogą go zabić

03.09.2020 13:52
Marvel zdradził, że moce Spider-Mana mogą go zabić Fot. Everett Collection/East News

Spider-Man to jeden z najsłynniejszych bohaterów Marvela. Okazuje się jednak, że jego pajęcze moce kryją mroczny sekret i są dla niego śmiertelnie niebezpieczne.

"Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność" - to motto przyświeca Spider-Manowi od jego debiutu w 1962 roku. W ciągu swoich niezliczonych przygód zawsze się nim kierował, by czynić dobro. A jest to moc nie byle jaka, ale jedna z najbardziej użytecznych w uniwersum Marvela. Okazuje się jednak, że może doprowadzić do śmierci Petera Parkera. W jaki sposób?

Czy moc Spider-Mana może go zabić?

Spidey po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka nie tylko zyskał siłę proporcjonalną do siły tego stawonoga, nadludzką zręczność, odporność i szybkość. Dysponuje jeszcze jedną zdolnością, która uratowała go z niejednej opresji. Mowa o pajęczym zmyśle, czyli naturalnym alarmie ostrzegającym Spider-Mana przed niebezpieczeństwem. Czy to możliwe, że ta zbawienna moc może być równocześnie źródłem śmierci Petera?

Przeczytaj także

Tak, przynajmniej według Phillipa Kennedy'ego Johnsona, Leonarda Kirka, Rachelle Rosenberg i Travisa Lanhama - twórców pierwszego numeru komiksu Marvela pod tytułem "Marvel Zombies: Resurrection". W kolejnym przeniesieniu świata zombie na realia superbohaterów Domu Pomysłów poznajemy grupę ocalałych, którzy starają się przeżyć w świecie zamieszkanym przez żywe trupy.

Przeczytaj także

W pierwszym zeszycie nowej serii poznajemy drużynę osób walczących o przetrwanie w nowej rzeczywistości. W jej skład wchodzą Spider-Man, znany z X-Men Forge, dawna członkini Thunderbolts Moonstone, Franklin i Valeria Richards Sentinel imieniem Nana oraz kot Kapitan Marvel, będący w rzeczywistości Flerkenem, wabiącym się Chewie.

Przeczytaj także

Szybko okazuje się, że pajęczy zmysł nie sprawdza się w nowych warunkach. Forge uzmysławia Peterowi, że przez otaczające ich z każdej strony niebezpieczeństwo moc Spider-Mana może go zabić.

Marvel Zombies: Resurrection Fot. foto: materiały promocyjne/Marvel Comics

Spidey nie tylko staje się łatwym celem przez ciągłą dezorientację. Innym powodem są potworne bóle głowy, które towarzyszą przeciążeniu pajęczego zmysłu. Okazuje się więc, że jedna z najbardziej pomocnych zdolności herosa, może być jednocześnie gwoździem do trumny, przynajmniej w świecie, w którym panuje permanentne zagrożenie. 

Przeczytaj także

Patrząc na ten aspekt z punktu widzenia historii komiksu nie trudno się nie zgodzić. Wrogowie Spider-Mana wielokrotnie wykorzystywali jego moc przeciwko niemu. Przeciążenie pajęczego zmysłu zawsze prowadziło do ogromnego fizycznego bólu. Bywały też sytuacje, w których zagrożenie dochodziło dosłownie z każdej strony. Wtedy pajęczy zmysł tracił swoją funkcję, ponieważ Parker nie wiedział, przed czym system alarmowy konkretnie go ostrzega.

Zobacz: Ciocia May z mocami Petera Parkera. Poznajcie Spider-Ma'am!

Czy fatalne przypuszczenia Forge'a się potwierdzą? O tym przekonamy się w kolejnym numerze "Marvel Zombies: Resurrection".

Zobacz też: "Amazing Spider-Man. Globalna sieć: Upadek imperium. Tom 7" - [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.