Maserati Levante – pierwszy SUV w rodzinie

22.02.2016 09:45
Maserati Levante – pierwszy SUV w rodzinie Fot. materiały prasowe

Włosi pokazali oficjalne zdjęcia najnowszego Levante, czyli pierwszego SUV-a w historii tej sportowej marki. Auto zadebiutuje na żywo na genewskich targach motoryzacyjnych już w marcu 2016 roku.

Według doniesień firmy JATO Dynamitcs Ltd, najchętniej kupowanymi nowymi autami w Europie w 2015 roku były SUV-y. Nic więc dziwnego, że coraz więcej producentów tworzy auta z myślą o podboju tego segmentu.

Z zewnątrz nowe Maserati przywodzi na myśl koncepcyjny model Kubang, który po raz pierwszy zaprezentowano w 2011 roku. Pojazd wyróżnia się dużą osłoną chłodnicy, agresywną stylistyką przednich świateł oraz zderzaka.

Z tyłu jest dość mocno wygładzony, nie ma tylu przetłoczeń, za to o sportowych aspiracjach mogą świadczyć podwójne końcówki rur wydechowych po obu stronach, jak i skrywające się za potężnymi felgami, równie ogromne tarcze hamulcowe z czerwonymi zaciskami. Sama stylistyka wnętrza inspirowana jest Ghibli.

Levane 2 Fot. foto: materiały prasowe

Producent zapewnia, że jego SUV został zaprojektowany w duchu marki:

Z technicznego punktu widzenia, adaptacyjne zawieszenie Levante zestrojono tak, aby zapewniało wyśmienite prowadzenie na drogach asfaltowych, ale także oferowało doskonałe właściwości w terenie.

Standardem będzie inteligentny napęd na obie osie sprzężony z 8-biegową, automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią. Gama silnikowa ma przypominać tę znaną z Ghibli. Mowa zatem o 3-litrowych V6 zarówno w wariancie benzynowym, jak i wysokoprężnym.

Levane 3 Fot. foto: materiały prasowe

Z podstawowym silnikiem turbodiesela, Levante ma generować 275 KM, co pozwoli mu na sprint od 0 do 100 km/h w 6,9 s. Odmiana z mocniejszą jednostką benzynową – generującą 350 KM – na to samo potrzebuje 6,3 s i potrafi rozpędzić się do 243 km/h. Topowy wariant ma mieć aż 450 KM i przyspieszać od 0 do 100 km/h w 5,2 s.

Levante najwcześniej trafi do sprzedaży wiosną 2016 roku. Jego wytwarzaniem miałaby się zająć fabryka Fiat Chrysler Automobiles Mirafiori w Turynie we Włoszech.

Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.