Pogoda
20.05.2020 15:31

Maseczki Bane'a z "Mroczny Rycerz powstaje" hitem sprzedażowym. Wszystko za sprawą koronawirusa

W ramach obostrzeń przeciwko rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, w wielu państwach świata wprowadzono nakaz noszenia maseczek ochronnych podczas przebywania na zewnątrz. Teraz okazuje się, że także maski z podobiznami znanych postaci sprzedają się jak świeże bułeczki.

Maseczki Bane'a z "Mroczny Rycerz powstaje" hitem sprzedażowym. Wszystko za sprawą koronawirusa
fot. materiały prasowe Warner Bros

Amerykański portal The Hollywood Reporter podzielił się informacją, że charakerystyczna maska Bane’a, noszona przez aktora Toma Hardy’ego w filmie „Mroczny Rycerz powsaje” Christophera Nolana, cieszy się ogromną popularnością, na skalę niespotykaną o tej porze roku

Foto: AFP/EAST NEWS
Foto: AFP/EAST NEWS
Przeczytaj także Tom Hardy jako Al Capone na nowych zdjęciach z filmu biograficznego [FOTO]

Wzrost zamówień filmowych maseczek

Sklepy internetowe sklepów z kostiumami zanotowały wzmożoną liczbę zamówień, a w serwisach typu Etsy, czy eBay znajdziemy wiele różnorodnych materiałowych wersji z charakterystyczną maską.

Portal powołuje się na dane zebrane z trzech największych sklepów z kostiumami: Costume.com, BuyCostumes oraz HalloweenCostumes, które odnotowały znaczący wzrost zamówień od początku kwietnia, czyli momentu, gdy maseczki ochronne zostały uznane za znaczącą ochronę w walce z koronawirusem.

Pomnik Jana Pawła II
Pomnik Jana Pawła II
Przeczytaj także Skandaliczny akt wandalizmu w Toruniu. Ktoś domalował pomnikowi Jana Pawła II genitalia

Rzecznik prasowy sklepu CostumeCom zdradził w rozmowie z dziennikarzem The Hollywood Reporter, że:

"

Mieliśmy niezwykły wzrost sprzedaży i wyszukiwań różnego rodzaju masek, w szczególności jak na tę porę roku. "

Najpopularniejsze maseczki

Mężczyzna dodał, że maski Bane’a cieszą się największą popularnością. Wymienił jednak także maski z podobizną Donalda Trumpa.

„Siły Kosmiczne” na pierwszym zwiastunie. Nowy serial twórców „The Office” zainpsirowany słowami Trumpa
„Siły Kosmiczne” na pierwszym zwiastunie. Nowy serial twórców „The Office” zainpsirowany słowami Trumpa
Przeczytaj także „Siły Kosmiczne” na pierwszym zwiastunie. Nowy serial twórców „The Office” zainpsirowany słowami Trumpa

Innym popularnym artykułem jest także maska Guya Fawkesa z filmu „V jak Vendetta” Jamesa MacTeigue’a, jak i komikus Alana Moore’a i Davida Lloyda, będącego bazą dla ekranowej adaptacji. Warto podkreślić, że ta charakterystyczna maska wykorzystywana jest także przez grupę Anonymous.

Warto zwrócić także uwagę, że przedstawiciele amerykańskiej armii zwrócili uwagę w specjalnym komunikacie, że tego typu produkty nie zawsze nadają się do swojego określonego celu, zmienszenia rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Maska powinna zasłaniać usta i nos, a większość z najpopularniejszych materiałów nie spełnia tej funkcji.

Czytaj także: Sex-lalki i manekiny zamiast pustych trybun. Miały dopingować piłkarzy.

A Ty - w jakiej maseczce chodzisz?

Tagi: Newsy Film News koronawirus