Maseczki Bane'a z "Mroczny Rycerz powstaje" hitem sprzedażowym. Wszystko za sprawą koronawirusa

20.05.2020 15:31
Maseczki Bane'a z "Mroczny Rycerz powstaje" hitem sprzedażowym. Wszystko za sprawą koronawirusa Fot. . materiały prasowe Warner Bros

W ramach obostrzeń przeciwko rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, w wielu państwach świata wprowadzono nakaz noszenia maseczek ochronnych podczas przebywania na zewnątrz. Teraz okazuje się, że także maski z podobiznami znanych postaci sprzedają się jak świeże bułeczki.

Amerykański portal The Hollywood Reporter podzielił się informacją, że charakerystyczna maska Bane’a, noszona przez aktora Toma Hardy’ego w filmie „Mroczny Rycerz powsaje” Christophera Nolana, cieszy się ogromną popularnością, na skalę niespotykaną o tej porze roku

Przeczytaj także

Wzrost zamówień filmowych maseczek

Sklepy internetowe sklepów z kostiumami zanotowały wzmożoną liczbę zamówień, a w serwisach typu Etsy, czy eBay znajdziemy wiele różnorodnych materiałowych wersji z charakterystyczną maską.

Portal powołuje się na dane zebrane z trzech największych sklepów z kostiumami: Costume.com, BuyCostumes oraz HalloweenCostumes, które odnotowały znaczący wzrost zamówień od początku kwietnia, czyli momentu, gdy maseczki ochronne zostały uznane za znaczącą ochronę w walce z koronawirusem.

Przeczytaj także

Rzecznik prasowy sklepu CostumeCom zdradził w rozmowie z dziennikarzem The Hollywood Reporter, że:

Mieliśmy niezwykły wzrost sprzedaży i wyszukiwań różnego rodzaju masek, w szczególności jak na tę porę roku.

Najpopularniejsze maseczki

Mężczyzna dodał, że maski Bane’a cieszą się największą popularnością. Wymienił jednak także maski z podobizną Donalda Trumpa.

Przeczytaj także

Innym popularnym artykułem jest także maska Guya Fawkesa z filmu „V jak Vendetta” Jamesa MacTeigue’a, jak i komikus Alana Moore’a i Davida Lloyda, będącego bazą dla ekranowej adaptacji. Warto podkreślić, że ta charakterystyczna maska wykorzystywana jest także przez grupę Anonymous.

Warto zwrócić także uwagę, że przedstawiciele amerykańskiej armii zwrócili uwagę w specjalnym komunikacie, że tego typu produkty nie zawsze nadają się do swojego określonego celu, zmienszenia rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Maska powinna zasłaniać usta i nos, a większość z najpopularniejszych materiałów nie spełnia tej funkcji.

Czytaj także: Sex-lalki i manekiny zamiast pustych trybun. Miały dopingować piłkarzy.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.