Masz problem z łysieniem? Naukowiec udowodnił, że pomoże Ci jedzenie frytek

Aleksandra Degórska
06.02.2018 14:16
Masz problem z łysieniem? Naukowiec udowodnił, że pomoże Ci jedzenie frytek Fot. materiały prasowe

Czy to oznacza, że teraz mężczyźni, którzy mają problem z włosami zaczną garściami jeść frytki? Sprawdźcie!

Niestety ten problem dotyczy szczególnie mężczyzn - trudno pożegnać się z włosami na głowie i zmieniać bujną czuprynę na łysą głowę. Niestety taka jest już kolej rzeczy i jeśli Twój ojciec, dziadek i wujek byli łysi, Ciebie prawdopodobnie też to czeka.

Czy jest jakiś sposób, by temu zapobiec? Japoński naukowiec Junji Fukuda z Uniwersytetu Yokohama postanowił skupić się na pewnej substancji, którą możemy znaleźć właśnie w McDonald’s, jak również i w innych tego typu lokalach, jak m.in. Burger King czy KFC.

Jak wiadomo fast foodów nie należy jeść często, bo jest to bardzo niezdrowe jedzenie, ale sporo osób ma słabość do takiego żarcia, szczególnie jeśli chodzi o frytki. Pewnie niejeden z nas miał dni kryzysu, gdy myślał tylko o tym, żeby zjeść dobre frytki - dieta wówczas schodziła na dalszy plan.

foto: m.popkey.co Fot. foto: m.popkey.co

To właśnie substancja zawarta we frytkach miałaby pomóc osobom, które łysieją. Chodzi dokładnie o poli(dimetylosiloksan) - polimer z grupy silikonów znajdujący się w oleju, w którym smaży się frytki. Właśnie ten związek chemiczny w kilka dni pomógł wyhodować około 5000 zalążków mieszków włosowych u myszy.

Prawdopodobnie taka metoda będzie również skuteczna u ludzi w leczeniu łysienia typu męskiego. Zapewne minie jeszcze sporo czasu nim sprawa zostanie dokładnie zbadana, jednak już teraz mówi się, że jest to istotne odkrycie w kwestii leczenia łysienia.

To kiedy teraz zamierzacie wybrać się na frytki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.