Materiał z gry komputerowej „Avengers” trafił do sieci. Dlaczego gra finalnie nie trafiła na rynek?

04.06.2020 13:32
Materiał z gry komputerowej „Avengers” trafił do sieci. Dlaczego gra finalnie nie trafiła na rynek? Fot. . Marvel / Splash News/EAST NEWS

Gdy film „Avengers” wchodził do kin w 2012 roku, wytwórnia Marvela planowała wydanie specjalnej gry na konsole, która będzie działać w powiązaniu z filmem. Plany jednak anulowano i gra nigdy nie trafiła na rynek. Teraz możemy zobaczyć nowe, niepublikowane wcześniej materiały z wczesnej wersji gry.

Gra „Avengers” miała trafić na konsole Playstation 3, Xbox 360 oraz komputery PC w zbliżonym terminie do daty premiery kinowego filmu Odpowiedzialna za nią firma THQ Studio Australia pracowała nad tytułem do momentu, aż gdy nie wpadła w kłopoty finansowe i musiała przerwać dalsze prace nad projektem.

Przeczytaj także

Jak miała wyglądać gra „Avengers”?

Teraz jednak, dzięki Andrew Bormanowi z Museum of Play w Rocherster, w stanie Nowy York oraz użytkownikom portalu ObscureGamers, do sieci trafiły materiały wideo, prezentujące gameplay tytułu. Ta konkretna wersja, zaprezentowana w materiale, pochodzi z wersji na konsolę Xbox 360. 

Wedle słów Bormana, mimo że gra miała być powiązana z filmem „Avengers”, de facto nie miała zbytniego powiązania ze Światem Marvel Cinematic Universe, gdyż stanowiła raczej luźną adaptację komiksowej serii „Secret Invasioni miała pokazywać walkę bohaterów ze Skrullami.

Przeczytaj także

Gameplay „Avengers”

Na materiale widać ogólną koncepcję gry oraz bohaterów, w których mielibyśmy się wcielać, podejmując się kolejnych misji. Do wyboru byłby: Iron Man, Thor, Hulk, czy Kapitan Ameryka. Każda z postaci posiada specyficzny zestaw umiejętności. Gra ma dynamikę pierwszoosobowej strzelanki, ale istnieje prawdopodobieństwo, że miała posiadać też tryb multiplayer, dla kooperatywnych misji z innymi użytkownikami.

Warto przypomnieć, że na wrzesień tego roku zaplanowana jest premiera gry „Marvel’s Avengers”, przygotowywana przez firmę Crystal Dynamics.

Czytaj także: Ridley Scott ma pomysły na kolejny film z serii "Obcy". Czeka ją "re-ewolucja".

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.