Pogoda
04.06.2020 13:32

Materiał z gry komputerowej „Avengers” trafił do sieci. Dlaczego gra finalnie nie trafiła na rynek?

Gdy film „Avengers” wchodził do kin w 2012 roku, wytwórnia Marvela planowała wydanie specjalnej gry na konsole, która będzie działać w powiązaniu z filmem. Plany jednak anulowano i gra nigdy nie trafiła na rynek. Teraz możemy zobaczyć nowe, niepublikowane wcześniej materiały z wczesnej wersji gry.

Materiał z gry komputerowej „Avengers” trafił do sieci. Dlaczego gra finalnie nie trafiła na rynek?
fot. Marvel / Splash News/EAST NEWS

Gra „Avengers” miała trafić na konsole Playstation 3, Xbox 360 oraz komputery PC w zbliżonym terminie do daty premiery kinowego filmu Odpowiedzialna za nią firma THQ Studio Australia pracowała nad tytułem do momentu, aż gdy nie wpadła w kłopoty finansowe i musiała przerwać dalsze prace nad projektem.

Avengers: Age of Ultron
Avengers: Age of Ultron
Przeczytaj także Jak oglądać filmy Marvela? Fan ułożył chronologicznie wszystkie sceny z MCU

Jak miała wyglądać gra „Avengers”?

Teraz jednak, dzięki Andrew Bormanowi z Museum of Play w Rocherster, w stanie Nowy York oraz użytkownikom portalu ObscureGamers, do sieci trafiły materiały wideo, prezentujące gameplay tytułu. Ta konkretna wersja, zaprezentowana w materiale, pochodzi z wersji na konsolę Xbox 360. 

Wedle słów Bormana, mimo że gra miała być powiązana z filmem „Avengers”, de facto nie miała zbytniego powiązania ze Światem Marvel Cinematic Universe, gdyż stanowiła raczej luźną adaptację komiksowej serii „Secret Invasioni miała pokazywać walkę bohaterów ze Skrullami.

Foto: Marvel Studios/Collection Christophel/East News
Foto: Marvel Studios/Collection Christophel/East News
Przeczytaj także Filmy Marvela jako jeden wielki horror? Zobaczcie przerażający "zwiastun" MCU [WIDEO]

Gameplay „Avengers”

Na materiale widać ogólną koncepcję gry oraz bohaterów, w których mielibyśmy się wcielać, podejmując się kolejnych misji. Do wyboru byłby: Iron Man, Thor, Hulk, czy Kapitan Ameryka. Każda z postaci posiada specyficzny zestaw umiejętności. Gra ma dynamikę pierwszoosobowej strzelanki, ale istnieje prawdopodobieństwo, że miała posiadać też tryb multiplayer, dla kooperatywnych misji z innymi użytkownikami.

Warto przypomnieć, że na wrzesień tego roku zaplanowana jest premiera gry „Marvel’s Avengers”, przygotowywana przez firmę Crystal Dynamics.

Czytaj także: Ridley Scott ma pomysły na kolejny film z serii "Obcy". Czeka ją "re-ewolucja".

Zagrałbyś w grę "Avengers"?

Tagi: News News Gry Avengers