Pogoda
07.09.2020 11:16

Matka wyrzuciła dzieci z 3 piętra. „Musiałam to zrobić“ – zarzeka się

Przerażające chwile przeżyła 25-letnia matka dwójki dzieci, gdy podczas wakacji, jej pokój zajął się ogniem. Kobiecie uruchomił się instynkt macierzyński i za wszelką cenę starała się uratować swoje pociechy. W tym dokonując prawdziwie dramatycznego czynu.

Matka wyrzuciła dzieci z 3 piętra. „Musiałam to zrobić“ – zarzeka się
fot. LUKASZ SOLSKI/East News (zdjęcie poglądowe)

Jak podaje brytyjski dziennik Daily Mail, powołując się na rosyjskie źródła, do dramatycznego zdarzenia doszło kilka dni temu w rosyjskim Nowosybirsku, położonym na Syberii. Młoda kobieta, Lyubov Pavlunina, wraz z dziećmi wynajęła mieszkanie na kilkudniowy urlop. Jednego z dni wyjazdu obudziła się z przerażeniem, gdyż poczuła swąd dymu. Okazało się, że budynek się pali.

Kraty
Kraty
Przeczytaj także Sześcioletni chłopiec zawisł na wysokości piątego piętra. Głowa utknęła mu między prętami

„Dzieci były moim jedynym priorytetem”

Matka czym prędzej pognała, aby ratować swoje pociechy. Dotarła do okna i zaczęła krzyczeć o pomoc. Na szczęście wiele osób szybko zorientowało się, co do dramatyczności sytuacji, więc błyskawicznie zorganizowano akcję ratunkową. Grupa sąsiadów stanęła pod blokiem z kocem, aby ratować małe dzieci uwięzionej w budynku matki.

Kobieta musiała dokonać niemożliwego i zrzucić swoje dzieci z 3 kondygnacji budynku.

"

„To coś strasznego wyrzucać dzieci z trzeciego piętra, ale musiałam. Nie pamiętam, jak to zrobiłam. Nie rozumiem, jak miałam odwagę to zrobić” – relacjonuje kobieta w materiale „Daily Mail”. "

Nagrał, jak jedzie na rowerze przez płonący las. To wideo wgniata w fotel
Nagrał, jak jedzie na rowerze przez płonący las. To wideo wgniata w fotel
Przeczytaj także Nagrał, jak jedzie na rowerze przez płonący las. To wideo wgniata w fotel

Sąsiedzi szybko udzielili pomocy także samej 25-latce. Udało się spuścić do niej linę z wyższej kondygnacji, dzięki czemu kobieta mogła zsunąć się na niej ku bezpieczeństwu.

Na stronie magazynu Daily Mail można znaleźć przerażające nagranie z całej akcji. W social mediach można natomiast znaleźć dramatyczne zdjęcia, jak to poniżej.

Jakie były przyczyny pożaru?

Nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Obecnie trwa policyjne dochodzenie, co do możliwych przyczyn wypadku. Służby porządkowe rozpatrują dwie najbardziej prawdopodobne teorie – albo pożar przypadkowo wszczęło jedno z dzieci, bawiąc się zapalniczką albo został on wywołany przez zwarcie w zepsutej kuchence mikrofalowej, znajdującej się na terenie mieszkania.

Czytaj także: Ksiądz spadł na 300-letni dąb. Krzyknął "Jezus Maria!" i przeżył.

Tagi: Newsy Rosja