Mazury za Kazikiem. Mieszkańcy protestowali śpiewając "Twój ból jest lepszy niż mój"

22.05.2020 17:39
Mazury za Kazikiem. Mieszkańcy protestowali śpiewając "Twój ból jest lepszy niż mój" Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Mieszkańcy Mazur dołączyli do protestu przeciwko cenzurze, którą zarzuca się radiowej Trójce. Zaśpiewali razem "Twój ból jest lepszy niż mój".

Afera wokół singla zapowiadającego najnowszy album Kazika Staszewskiego nie cichnie. Utwór w tajemniczych okolicznościach zniknął z Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Od tamtej pory trwa protest dziennikarzy, którzy mówią o cenzurowaniu ich poczynań i odchodzą z pracy. Protestują także fani Trójki i Kazika.

Mieszkańcy Mazur w muzycznym proteście przeciw cenzurze

Transparenty z cytatami z piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" pojawiły się między innymi na ulicach Gdańska oraz Poznania. Tym razem oddolna inicjatywa wspólnego śpiewania hitu zrodziła się na Mazurach.

Przeczytaj także

Akcję "Wspólne śpiewanie Kazika pod Warchlakiem" zorganizował twórca fanpage'a Obywatel S. dostępnego na Facebooku. Aktywista zebrał mieszkańców Ełku i jak napisał na stronie wydarzenia: zorganizował "happening przeciwko cenzurze". Organizator podkreślił, że nie była to akcja polityczna organizowana przez partię przeciwko innej.

Mieszkańcy Mazur spotkali się w malowniczej scenerii, gdzie uzbrojeni w maseczki wykonali hit "Twój ból jest lepszy niż mój". Zapytani o powodu pojawienia się w okolicach pubu Warchlak odpowiadali:

Nie zgadzam się z cenzurą, dlatego tutaj jestem, żeby powiedzieć swoje "nie".

Chcemy zaprotestować przeciw "ostremu cieniowi mgły".

Jestem tutaj, bo nie możemy mówić swobodnie o tym, co nam się nie podoba.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.