Pogoda
22.05.2020 17:39

Mazury za Kazikiem. Mieszkańcy protestowali śpiewając "Twój ból jest lepszy niż mój"

Mieszkańcy Mazur dołączyli do protestu przeciwko cenzurze, którą zarzuca się radiowej Trójce. Zaśpiewali razem "Twój ból jest lepszy niż mój".

Kazik Staszewski
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Afera wokół singla zapowiadającego najnowszy album Kazika Staszewskiego nie cichnie. Utwór w tajemniczych okolicznościach zniknął z Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Od tamtej pory trwa protest dziennikarzy, którzy mówią o cenzurowaniu ich poczynań i odchodzą z pracy. Protestują także fani Trójki i Kazika.

Mieszkańcy Mazur w muzycznym proteście przeciw cenzurze

Transparenty z cytatami z piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" pojawiły się między innymi na ulicach Gdańska oraz Poznania. Tym razem oddolna inicjatywa wspólnego śpiewania hitu zrodziła się na Mazurach.

Kazik Staszewski
Kazik Staszewski
Przeczytaj także Kazik na 1. miejscu notowania Turbo Top Antyradia. Wybraliście "Twój ból jest lepszy niż mój"

Akcję "Wspólne śpiewanie Kazika pod Warchlakiem" zorganizował twórca fanpage'a Obywatel S. dostępnego na Facebooku. Aktywista zebrał mieszkańców Ełku i jak napisał na stronie wydarzenia: zorganizował "happening przeciwko cenzurze". Organizator podkreślił, że nie była to akcja polityczna organizowana przez partię przeciwko innej.

Mieszkańcy Mazur spotkali się w malowniczej scenerii, gdzie uzbrojeni w maseczki wykonali hit "Twój ból jest lepszy niż mój". Zapytani o powodu pojawienia się w okolicach pubu Warchlak odpowiadali:

"

Nie zgadzam się z cenzurą, dlatego tutaj jestem, żeby powiedzieć swoje "nie".

Chcemy zaprotestować przeciw "ostremu cieniowi mgły".

Jestem tutaj, bo nie możemy mówić swobodnie o tym, co nam się nie podoba. "

Aresztowano Kazika
Aresztowano Kazika
Przeczytaj także Tak "aresztowali" Kazika na koncercie. Zobaczcie niezwykły happening [ZDJĘCIA]
Tagi: Rock News Kazik Staszewski