Pogoda
02.08.2018 15:08

McDonald's wprowadził nową walutę - MacCoins. Co to jest i z czym to się je?

Z okazji 50. urodzin Big Maca, McDonald's postanowiło wprowadzić swoją własną „walutę” nazwaną na cześć popularnej kanapki. Zobaczcie, czym są MacCoins i w jaki sposób można je zdobyć. Monety będą dostępne również w Polsce.

Big Mac MacCoins McDonald's
foto: materiały prasowe

MacCoins to nowa globalna „waluta”, która została wprowadzona przez McDonald's z okazji 50. rocznicy pojawienia się w ich menu Big Maca, czyli jednej z najbardziej popularnych kanapek w historii fast foodów. Jak sama nazwa wskazuje MacCoins to monety koloru złotego, które przedstawiają wspomnianą kanapkę.

Akcja funkcjonuje na terenie 50 państw na całym świecie, wśród których znalazła się również Polska. Jeden MacCoin jest wart dokładnie 1 Big Maca, nie mniej, nie więcej. McDonald's przygotowało aż 5 różnych projektów monet - każdy z nich odpowiada innej dekadzie, w której dostępna była kanapka.

Jak zdobyć MacCoins?

Możemy zdobyć zatem pełne kwiatów lata 70., pop art z lat 80., odważną abstrakcję lat 90., technologiczne rozwiązania z pierwszej dekady obecnego wieku, a także wzory komunikacyjne z dekady, która rozpoczęła się w 2010 roku. MacCoins powstały oczywiście po to, by upamiętniać 50. urodziny Big Maca. Ci, którzy czują się z McDonald's związani emocjonalnie mogą oczywiście zatrzymać monetę dla siebie. Ci, którzy czują się bardziej głodni, niż sentymentalni, będą mogli je wymienić na kanapkę.

W USA proces zdobywania MacCoinów będzie dość prosty - za wielką wodą wystarczy kupić Big Maca, aby otrzymać jedną z monet. W naszym pięknym nadwiślańskim kraju będzie to nieco bardziej skomplikowane. Mianowicie będą one dostępne jedynie w konkursie zorganizowanym przez profil Mam smaka na Maka na Instagramie. Na razie jednak szczegóły konkursu są nieznane. Wiemy jedynie, że ruszy on w sierpniu 2018 roku.

Cóż, trzeba przyznać, że jest to trochę lepszy sposób na promocję, niż propozycja Burger Kinga, który proponował dożywotni zapas Whopperów kobietom, które... zajdą w ciążę z piłkarzami w trakcie Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną, które odbyły się w Rosji w 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele