Medal noblowski Tokarczuk nie jest już najdroższy na aukcjach WOŚP. Jaki przedmiot jest najbardziej pożądany?

13.01.2020 10:46
replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk|undefined Fot. zrzut ekranu z Allegro

28. Finał WOŚP zakończył się kolejnym rekordem: Polacy wpłacili na konto Fundacji już 115 mln zł. Pieniądze będę jeszcze wpływać przez nadchodzące tygodnie, między innymi z aukcji na portalu Allegro. Na dwa tygodnie przed końcem licytacji już teraz kupujący deklarują astronomiczne kwoty.

Polacy po raz kolejny pokazali, czym jest prawdziwa solidarność. Podczas 28. Finału WOŚP otworzyli serca i portfele, wpłacając ofiarnie na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Na koncie Orkiestry jest już 115 mln złotych, a to nie jest jeszcze ostatnie słowo darczyńców.

Przeczytaj także

Na Allegro trwają aukcje, na których można wylicytować przekazane na rzecz Fundacji przedmioty i usługi. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się między innymi replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, który przez długi czas był najbardziej pożądanym przedmiotem na licytacjach.

Przeczytaj także

Na dwa tygodnie przed zakończeniem aukcji na czoło wysunął się jednak przedmiot znany z kultowego amerykańskiego serialu.

Najdroższe aukcje na WOŚP. Medal noblowski Tokarczuk zdetronizowany

Replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk 13 stycznia 2020 warta jest dla Orkiestry 76 300 zł i przez długi czas była najbardziej rozchwytywanym przedmiotem na aukcjach.

Okazało się jednak, że dar polskiej noblistki nie jest już najwyżej licytowany – numerem jeden, z ogromną przewagą, jest dzień po 28. Finale odrestaurowany samochód KITT z serialu „Nieustraszony”.

Rekwizyt, którym będzie można leganie jeździć po drogach publicznych (ale nie należy spodziewać się, że auto będzie w stanie zachowywać się jak w serialu), kosztuje w chwili publikowania tego tekstu 100 000 zł.

Samochód znany wszystkim z serialu KNIGHT RIDER, nieustraszony obrońca uciśnionych. Przywrócony do służby przez Mastercard i Braci Collins. Samochód poddawany jest renowacji, będzie gotowy do walki w słusznej sprawie po zakończeniu aukcji.

wosp_aukcje_najdrozsze_02 Fot. foto: materiały prasowe WOŚP

Dużym zainteresowaniem cieszy się także Mazda 3 ofiarowana przez Wojtka Smarzowskiego (55 855 zł i 55 groszy), kolacja z Mike’m Tysonem (50 100 zł) oraz kurtka z filmu „Psy” (40 100 zł).

Zobacz także: WOŚP 2020: na aukcję trafił KITT - kultowy samochód z serialu "Nieustraszony" 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.