Mercedes wypuści na rynek 6 modeli elektrycznych

05.09.2016 11:39
Mercedes wypuści na rynek 6 modeli elektrycznych Fot. materiały prasowe

Daimler rzucił rękawicę Tesli. Niemiecka marka w najbliższych latach planuje wypuszczenie na rynek co najmniej 6 pojazdów elektrycznych.

Niewykluczone, że docelowo powstanie ich aż 9. To oznacza, że oferta aut elektrycznych tego producenta będzie pokaźniejsza od gamy samochodów spalinowych niektórych marek. Modele będą wypuszczane na rynek w latach 2018-2024.

O tym, że Mercedes chce być przyjazny ekologii, świadczy fakt, że w planach jest również stworzenie hybrydowego SUV-a korzystającego z jednostki spalinowej, współpracującej z silnikiem elektrycznym zasilanym przez ogniwa wodorowe. Ten model mógłby pokonać do 50 kilometrów na „czystej” energii.

Z kolei GLC F-Cell został pokazany w prototypowej odmianie i mógłby wejść do produkcji już w 2017 roku. Jest oparty na napędzanym konwencjonalnie crossoverze. W odróżnieniu do niego, przyszłe modele mają korzystać z zupełnie nowej platformy „Electric Vehicle Architecture”. Łączny zasięg SUV-a ma wynosić do 500 kilometrów. Dodatkowo spodziewać się można, że Mercedes na targach motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentuje w pełni elektryczny samochód koncepcyjny, będący reprezentantem oddzielnej marki.

Dotychczas niemiecki producent z siedzibą w Stuttgarcie w swojej gamie oferował ograniczoną liczbę produkcyjnych, elektrycznych pojazdów, bazujących na Smart Fortwo i Mercedesie klasy B. W odróżnieniu do tych aut, nowe modele mają wyróżniać się znacznie zmienioną stylistyką.

Można przewrotnie powiedzieć, że za cały bum na auta elektryczne niejako odpowiada Tesla. Właśnie sukces tej marki dał wszystkim producentom do myślenia. Amerykańska firma stworzona przez Elona Muska osiągnęła spektakularny sukces wraz z pokazaniem Modelu 3. W przedsprzedaży na ten samochód znalazło się ponad 325 000 chętnych i to zaledwie w tydzień po rozpoczęciu przyjmowania zamówień.

Za opracowywaniem tego rodzaju aut przemawiają również badania zlecone przez firmę Go Ultra Low. Wynika z nich, że nastolatkowie w wieku od 14 do 17 lat planują jako swój pierwszy samochód kupić pojazd napędzany energią elektryczną.

Za ciosem idzie Mercedes, który do 2020 roku planuje osiągnąć wynik sprzedaży na poziomie 100 000 aut elektrycznych w skali 12 miesięcy. Jest to jak najbardziej do zrealizowania, zważywszy na liczne korzyści wynikające z posiadania tego typu pojazdu.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.