Pogoda
04.04.2018 13:53

Messenger obsługuje teraz zdjęcia panoramiczne i wideo HD

Facebook przygotował nowe funkcje dla użytkowników Messengera – na jedną z nich użytkownicy czekali od dawna. Nie będziemy jednak mogli cieszyć się nią w Polsce – nasz kraj został pominięty.

Facebook Messenger na tablecie
foto: materiały prasowe

Messenger stał się podstawowym komunikatorem dla ponad miliarda użytkowników – sięgamy po aplikację, gdyż dzięki integracji z Facebookiem mamy łatwy dostęp do wszystkich naszych znajomych.

Konkurencja jednak nie śpi i wprowadza coraz to nowe funkcje, żeby stać się bardziej atrakcyjna i sprawić, że to właśnie z niej ludzie będą chcieli korzystać częściej. Tak jest na przykład w przypadku polskiego UseCrypt Messengera, który chwali się tym, że wiadomości przesyłanego za jego pomocą są porządnie zaszyfrowane i niemożliwe do podsłuchania.

Facebook zapisuje wszystkie konwersacje z Messengera – można to sprawdzić, pobierając plik z wszystkimi informacjami, jakie serwis społecznościowy zebrał na nasz temat. Rekordziści mają do pobrania gigabajty.

Messenger ma nowe funkcje – zdjęcia 360 i filmy HD

Messenger, żeby pozostawać na topie, także musi się rozwijać – najnowszymi funkcjami, dostępnymi po przeprowadzeniu aktualizacji aplikacji, jest możliwość przesyłania i oglądania zdjęć sferycznych 360 stopni oraz opcja obejrzenia otrzymanego filmiku w rozdzielczości HD.

Zdjęcia sferyczne można będzie oglądać bezpośrednio w aplikacji – fotografie tego typu będą oznaczone ikonką kompasu. Do ich sporządzenia trzeba będzie użyć zewnętrznego programu.

Bardziej wyczekiwaną opcją jest możliwość oglądania wideo w rozdzielczości HD – tutaj jednak Facebook przygotował dla nas smutną niespodziankę. Funkcja została co prawda wdrożona w nowej wersji Messengera, ale jak na razie nie będzie można z niej korzystać na terenie Polski.

Opcja oglądania przesłanych filmów w wysokiej rozdzielczości ma pojawiać się po przejściu na wyświetlanie w trybie pełnoekranowym.

Która funkcja przyda się Wam bardziej?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile