Pogoda
28.03.2017 13:39

Messenger pokaże znajomym, jak bardzo się spóźnicie

Facebook wprowadził do Messengera możliwość dokładnego odpowiadania na jedno z najczęściej zadawanych pytań – „jak daleko jesteś”.

Messenger pokaże znajomym, jak bardzo się spóźnicie
foto: materiały prasowe

Zamiast słów można pokazać czyny – odbiorca komunikatu może śledzić nasze położenie na mapie w czasie rzeczywistym i samemu zorientować się, jak długo jeszcze przyjdzie mu czekać.

Dostęp do danych lokalizacyjnych można uruchomić na 60 minut i w każdej chwili wyłączyć. Funkcja działa zarówno podczas rozmów indywidualnych, jak i w konwersacjach grupujących kilka lub nawet kilkanaście osób.

Uruchomienie opcji jest proste – wystarczy kilka kliknięć:

Odbiorca oprócz mapki z lokalizacją otrzymuje także komunikat o przybliżonym czasie potrzebnym na przebycie pozostającej drogi.

Opcja wdrażana jest jednocześnie na całym świecie, nie powinno więc być problemów z możliwością używania jej w Polsce. Na inne ciekawe funkcje w Messengerze – na przykład wbudowane gry ze śledzeniem najlepszych wyników uzyskiwanych przez znajomych – trzeba było czekać w naszym kraju kilka miesięcy.

A było na co – Nokia w ramach promocji odświeżonego modelu 3310 udostępniła za darmo w Messengerze starego dobrego węża.

Kilka dni wcześniej możliwość udostępniania swojej lokalizacji pojawiła się w Google Maps – w tym przypadku bez narzuconego odgórnie limitu czasu. W ten sposób można na przykład zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się nasze dziecko (a właściwie jego telefon).

Przychodzisz punktualnie na spotkania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile