Pogoda
01.06.2017 12:55

Mężczyzna na dronie z piłką na Puchar Portugalii

Na naszych oczach powstają technologie, dzięki którym narodzą się znani z komiksów superbohaterowie. Oraz superzłoczyńcy.

Mężczyzna na dronie z piłką na Puchar Portugalii
foto: kadr z wideo

Konstruktorzy i wynalazcy nie od dziś czerpią inspirację z filmów oraz kart powieści i komiksów. Urządzenia, które zrodziły się w głowie autorów często okazują się możliwe do skonstruowania w rzeczywistości.

Brytyjczyk potrzebował tylko 10 miesięcy prac, żeby tworzyć kostium latający jak Iron Man – po zaprezentowaniu światu wersji Mk2 ma już pomysł na jej ulepszanie i wprowadzanie kolejnych generacji.

Jego wynalazek wciąż pozostaje jednak z daleka od najważniejszych wydarzeń. Zupełnie inaczej było z latającą platformą, której użyto oficjalnie podczas finału Pucharu Portugalii.

Piłka, którą rozegrano to spotkanie, została dostarczona przez lecącego na swoim wynalazku mężczyznę. Trzeba przyznać, że projekt wygląda dojrzale i w powietrzu zachowuje się stabilnie:

Jak można się przekonać przeglądając internety, w poprzednich prezentacjach nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem:

W takich sytuacjach lepiej nie drażnić dumy i ego konstruktora – wydaje nam się, że widzimy, w jakim kierunku może to zmierzać i skąd wziął się pomysł na skonstruowanie urządzenia:

Ciekawe, czy w swoim sekretnym laboratorium wynalazca ma już uzbrojony prototyp z napędem odrzutowym.

Kim wolelibyście być?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety