Mężczyzna nabrał swoich rodziców, że zdjęcie Obi-Wana to wizerunek Jezusa

Sergiusz Kurczuk
31.12.2018 10:12
Mężczyzna nabrał swoich rodziców, że zdjęcie Obi-Wana to wizerunek Jezusa Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo

Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi przypomina Jezusa Chrystusa. Ten fakt wykorzystał pewien mężczyzna. Nabrał swoich rodziców, którzy powiesili w domu portret aktora, myśląc, że to święty obraz. 

Czasem lepiej być za pan brat z popkulturą, bo można się nieźle przejechać. Przekonali się o tym na własnej skórze rodzice pewnego fana "Gwiezdnych Wojen", który postanowił zrobić sobie z nich żart. Podarował im portret Ewana McGregora jako Obi-Wana Kenobiego z prequeli "Star Wars", nabierając ich, że to obraz przedstawiający Jezusa Chrystusa. Obraz oczywiście trafił na ścianę. 

Obi-Wan Kenoi jak Jezus Chrystus

Mieszkaniec z Utah wpadł na świetny pomysł na świąteczny prezent. Postanowił podarować swoim rodzicom, którzy są Mormonami pięknie oprawiony obraz przedstawiający mistrza Jedi. Po rozpakowaniu prezentu obdarowani raczej nie mieli wątpliwości, kogo przedstawia obraz. Portret zawisł w domu rodziców żartownisia, co zostało udokumentowane na zdjęciu, które viralowo rozeszło się po sieci jako mem

Nie wystarczyła jednak dokumentacja fotograficzna. W serwisie YouTube można również znaleźć wideo, przedstawiające moment otworzenia prezentu. 

Portal Movieweb zacytował wypowiedź pomysłodawcy prezentu, który opowiedział o genezie żartu. 

Uderzyło mnie, że to zdjęcie wygląda jak obrazy Jezusa w otoczeniu, których się wychowywaliśmy. Myśl o tym, że śmiesznie byłoby, gdyby moi rodzice nie rozpoznali, kto to właściwie jest i powiesili go na ścianie, nie dawała mi spokoju. Zawsze starałem się uciec od tego wszystkiego albo zrobić tego typu żart na członkach mojej rodziny i to zdjęcie okazało się idealne. 

Żart jednak wcale nie był tak idealny, jakby się mogło wydawać. Jak widać pod koniec nagrania, mama żartownisia domyśliła się, że coś może być nie tak. Nie była jednak pewna, o co chodzi. Tata mężczyzny nawet powiedział, że Jezus z obrazu wygląda jak Obi-Wan i nie mógł wyjść z podziwu tego zbiegu okoliczności. Kilka dni po Bożym Narodzeniu żartowniś wyznał prawdę na temat prezentu. Jego ojciec uznał dowcip za bardzo zabawny. Mama nie była zachwycona faktem, że żart rozprzestrzenił się po internecie. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.