Pogoda
27.10.2017 16:47

Mężczyzna poleciał w świat na kolorowych balonach jak bohater filmu „Odlot”

Animowane filmy Disney’a są nie tylko źródłem wzruszeń, pouczających historii i pięknych piosenek, lecz także nietypowych pomysłów.

Mężczyzna poleciał w świat na kolorowych balonach jak bohater filmu „Odlot”
foto: kadry z wideo

Pewien brytyjski poszukiwacz przygód wziąć sobie za cel, by oblecieć Południową Afrykę. W XXI wieku nie byłoby w tym nic imponującego, gdyby nie fakt, że w postanowił uczynić to w sposób podpatrzony u Carla Fredricksena, czyli bohatera animowanego filmu „Odlot”.

Każdy widział zapewne tę wzruszającą animację, jednak tym, którzy nie mieli jeszcze okazji, szybko tłumaczymy, o co chodzi. Carl i jego żona przez całe życie planowali polecieć do Ameryki Południowej. Jednak zanim zdążyli zrealizować swoje marzenie, żona umarła. 70-letni Carl postanawia więc samotnie osiągnąć ten cel i odlatuje z całym swoim domem, który nad ziemią unoszą… kolorowe balony.

up 2

Tom Morgan, bo tak nazywa się naśladowca Disney’a, do swojego odlotu wykorzystał 100 balonów napełnionych helem i tanie krzesło kempingowe. Wraz ze swoimi towarzyszami spędził sporo czasu na zastanawianiu się, jak sprawić, by zwykłe balony uniosły go wraz z krzesełkiem nad ziemią. W materiałach wideo, które udostępnili w sieci, możemy zobaczyć, jak dyskutują o praktycznych aspektach wycieczki w przestworza, takich jak zapasy żywności czy korzystanie z toalety. Wideo możecie zobaczyć poniżej:

Po wielu nieudanych próbach, mężczyzna w końcu uniósł się w powietrze w poniedziałek, 23 października 2017 roku.

Jak donosi „The Telegraph”, przywiązane do balonów krzesło pokonało 15 mil w przestworzach, zanim Morgan zaczął odcinać baloniki, by powrócić na ziemię. Mężczyzna liczy na to, że jego przygoda przerodzi się w regularne wyścigi w powietrzu:  

"

Przyjechałem tu, żeby zobaczyć, czy uda nam się zorganizować najbardziej niedorzeczne wyścigi na świecie. I po tym locie jestem przekonany bardziej niż kiedykolwiek, że to da się zrobić. "

Trzymamy za Ciebie kciuki, Tom! W końcu jednym z przesłań zawartych w „Odlocie” jest zachęta, by nie zwlekać ze spełnianiem swoich marzeń.

Natalia Hluzow
Tagi: Disney