Mężczyzna poleciał w świat na kolorowych balonach jak bohater filmu „Odlot”
Natalia Hluzow
27.10.2017 16:47
Mężczyzna poleciał w świat na kolorowych balonach jak bohater filmu „Odlot” Fot. kadry z wideo

Animowane filmy Disney’a są nie tylko źródłem wzruszeń, pouczających historii i pięknych piosenek, lecz także nietypowych pomysłów.

Pewien brytyjski poszukiwacz przygód wziąć sobie za cel, by oblecieć Południową Afrykę. W XXI wieku nie byłoby w tym nic imponującego, gdyby nie fakt, że w postanowił uczynić to w sposób podpatrzony u Carla Fredricksena, czyli bohatera animowanego filmu „Odlot”.

Każdy widział zapewne tę wzruszającą animację, jednak tym, którzy nie mieli jeszcze okazji, szybko tłumaczymy, o co chodzi. Carl i jego żona przez całe życie planowali polecieć do Ameryki Południowej. Jednak zanim zdążyli zrealizować swoje marzenie, żona umarła. 70-letni Carl postanawia więc samotnie osiągnąć ten cel i odlatuje z całym swoim domem, który nad ziemią unoszą… kolorowe balony.

up 2

Tom Morgan, bo tak nazywa się naśladowca Disney’a, do swojego odlotu wykorzystał 100 balonów napełnionych helem i tanie krzesło kempingowe. Wraz ze swoimi towarzyszami spędził sporo czasu na zastanawianiu się, jak sprawić, by zwykłe balony uniosły go wraz z krzesełkiem nad ziemią. W materiałach wideo, które udostępnili w sieci, możemy zobaczyć, jak dyskutują o praktycznych aspektach wycieczki w przestworza, takich jak zapasy żywności czy korzystanie z toalety. Wideo możecie zobaczyć poniżej:

Po wielu nieudanych próbach, mężczyzna w końcu uniósł się w powietrze w poniedziałek, 23 października 2017 roku.

Jak donosi „The Telegraph”, przywiązane do balonów krzesło pokonało 15 mil w przestworzach, zanim Morgan zaczął odcinać baloniki, by powrócić na ziemię. Mężczyzna liczy na to, że jego przygoda przerodzi się w regularne wyścigi w powietrzu:  

Przyjechałem tu, żeby zobaczyć, czy uda nam się zorganizować najbardziej niedorzeczne wyścigi na świecie. I po tym locie jestem przekonany bardziej niż kiedykolwiek, że to da się zrobić.

Trzymamy za Ciebie kciuki, Tom! W końcu jednym z przesłań zawartych w „Odlocie” jest zachęta, by nie zwlekać ze spełnianiem swoich marzeń.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.