Mężczyzna przeciął przewody hamulcowe w ponad 140 hulajnogach z wypożyczalni [WIDEO]

04.10.2019 11:00
hulajnogi elektryczne|undefined Fot. kadr z wideo YouTube/FLPDPIO

Część mieszkańców miast hulajnogi elektryczne pokochała, część szczerze znienawidziła. Do tych ostatnich należy zdecydowanie mężczyzna z Florydy, który spędzał noce na bezinteresownym przecinaniu przewodów hamulcowych w oczekujących na chętnych pojazdach.

Hulajnogi elektryczne błyskawicznie stały się codziennym widokiem w polskich miastach. Pojawiające się niemal z dnia na dzień wypożyczalnie zaoferowały mieszkańcom kilka tysięcy pojazdów dostępnych na minuty.

Na chodnikach zaroiło się od pozostawionych przez użytkowników hulajnóg, co stało się wręcz problemem, gdyż pojazdy często pozostawiano w miejscach utrudniającym przechodniom korzystanie z chodników.

Przeczytaj także

Wypożyczalnie rozwiązały ten problem, organizując specjalne patrole dbające o prawidłowe parkowanie hulajnóg. Nie wszyscy jednak poczuli się uspokojeni tymi działaniami, co widać na przykładzie nagranego przez kamery mężczyzny w Florydy.

Przeciął przewody hamulcowe w hulajnogach elektrycznych z wypożyczalni

Wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych na Florydzie odkryły, że w oferowanych przez nich pojazdach dochodzi często do awarii układu hamulcowego. Analiza wykazała, że powód jest w każdym przypadku taki sam: ktoś z premedytacją przecinał przewody.

Sprawa została zgłoszona na policję, która przygotowała prowokację. Na widoku ukrytych kamer pozostawiono kilka hulajnóg. W zastawione sieci błyskawicznie wpadł sprawca.

Za niebezpiecznym procederem stał Randall Thomas Williams, który uszkodził łącznie 140 pojazdów. Mężczyzna został aresztowany i czeka na proces.

Nie ma informacji, czy na skutek uszkodzenia układów hamulcowych doszło do wypadków, w których ucierpieli ludzie. Jeśli by tak się stało, mężczyźnie groziłaby znacznie surowsza kara niż za zarzuty uszkodzenia mienia. Wypożyczalnie hulajnóg oszacowały koszt naprawy sprzętu na 70 dolarów za sztukę.

Zobacz także: W miesiąc ukradli z warszawskich ulic hulajnogi elektryczne warte 200 000 zł. Złapała ich policja 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.