Mężczyzna utknął w kościelnej toalecie. Powiadomił straż miejską po 2 godzinach

17.02.2021 12:49
Kościół Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

37-latek utknął w toalecie w warszawskim kościele. Dziwne jest to, że zadzwonił po pomoc dopiero 2 godziny po zakończeniu ostatniej mszy.

Takiej interwencji nie pamiętają strażnicy miejscy z najdłuższym nawet stażem. Jak podaje PAP, w niedzielę, 14 lutego 2021, 37-letni mężczyzna wezwał strażników miejskich po godz. 23 i zgłosił, że utknął w kościelnej toalecie na warszawskim Gocławiu. Potem tłumaczył, że chciał z niej skorzystać przed końcem nabożeństwa. Alarm podniósł jednak dwie godziny po zakończeniu ostatniej mszy.

Polecamy

Mężczyzna utknął w kościelnej toalecie. Powiadomił straż miejską po 2 godzinach

Do nietypowej sytuacji doszło w niedzielę. 37-latek poszedł do toalety znajdującej się przy zakrystii kościoła na Gocławiu, ale gdy chciał wyjść, okazało się, że drzwi są zamknięte na klucz. Po godz. 23 mężczyzna zadzwonił na alarmowy numer stołecznej Straży Miejskiej i zgłosił, że utknął w kościelnej toalecie. Straż relacjonuje:

Sytuacja wydawała się nieprawdopodobna, ale do kościoła u zbiegu Wału Miedzeszyńskiego i ulicy Fieldorfa wysłano patrol.

Jak podaje PAP, funkcjonariusze o godz. 23.30 włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby obudzić mieszkańców plebanii. Przy bramie nie było domofonu ani dzwonka:

Po kilku minutach bramę otworzyli księża. W tym momencie przyjechał też patrol policji. Wspólnie skontrolowano zakrystię. W zamkniętej na klucz toalecie rzeczywiście znajdował się 37-letni mężczyzna.

Księża widywali mężczyznę wcześniej na terenie parafii, a on sam był już notowany. Tłumaczył się, że z toalety chciał skorzystać przed końcem nabożeństwa i zapewniał, że powiedział o tym zakonnicy. Strażnicy zauważyli, że historia jest dosyć dziwna, bo mężczyzna nie usłyszał, że toaleta jest zamykana i wówczas nie dał o sobie znać. Co więcej zadzwonił po pomoc dopiero dwie godziny po zakończeniu ostatniej niedzielnej mszy.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.