Mężczyzna w stroju Hulka rozwalił gwiazdę Donalda Trumpa w Hollywoodzkiej Alei Sław

03.10.2020 11:54
Mężczyzna w stroju Hulka rozwalił gwiazdę Donalda Trumpa w Hollywoodzkiej Alei Sław Fot. Michael Brochstein/Polaris Images/East News

Zaledwie kilkanaście godzin po opublikowaniu informacji o tym, że Donald Trump i jego żona Melania zarazili się koronawirusem, pewien mężczyzna zdemolował gwiazdę prezydenta w Hollywoodzkiej Alei Sław.

Jak podaje TMZ, w nocy z 2 na 3 października policjanci z Los Angeles dostali zgłoszenie, w którym usłyszeli o "mężczyźnie przebranym w strój Hulka" zbliżającym się w kierunku Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Jak się okazało, mężczyzna około 5 rano postanowił rozwalić gwiazdę Donalda Trumpa przy pomocy kilofu (po co ludziom w Los Angeles kilof?! - przyp. red.).

Mężczyzna przebrany za Hulka zniszczył gwiazdę Trumpa w Alei Sław

Według plotkarskiego portalu, wandal sprawił, że "gwiazda kompletnie nie przypominała swojego wcześniejszego stanu". Policja zatrzymała "Hulka" za dopuszczenie się aktu wandalizmu i sprawienie uszkodzeń o wartości łącznie 5 tysięcy dolarów. 

Przeczytaj także

Na temat sytuacji wypowiedziała się szefowa Hollywood Chamber of Commerce, które zajmuje się zarządzaniem Alei Sław. Rana Ghadban stwierdziła, że są lepsze sposoby na wyrażenie swojego niezadowolenia z sytuacji politycznej USA, niż niszczenie mienia publicznego:

Każda zniszczona lub naruszona gwiazda, niezależnie od tego, do kogo należała, zostaje naprawiona przez Hollywood Historic Trust, niezależną organizację nonprofit. Gdy ludzie są zdenerwowani na jedną z osób uhonorowanych przez nas, to powinni znaleźć lepszy sposób na wykorzystanie swojego gniewu, niż niszczenie zabytku stanu Kalifornia.

Nasza demokracja bazuje na przestrzeganiu i szanowaniu prawa, a prawdziwą zmianę można przeprowadzić przez głosowanie, a nie niszczenie publicznego mienia.

To zaledwie jeden z wielu przypadków, gdy zniszczono gwiazdę Trumpa podczas jego prezydentury. Ludzie używali też różnych narzędzi do destrukcji - oprócz kilofów, korzystano również z m.in. młota pneumatycznego. Za każdym razem naprawiano ją w ciągu kilku godzin. Czyszczoną ją również z naklejek, graffiti i śmieci - wszystkie miały być wyrazem sprzeciwu dla jego prezydentury.  

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.