Mężczyzna we Włoszech dostał mandat, bo grał w Pokemon GO podczas kwarantanny
20.03.2020 11:24
Mężczyzna we Włoszech dostał mandat, bo grał w Pokemon GO podczas kwarantanny Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Odkąd gra Pokemon GO zadebiutowała na rynku, Nintendo zdążyło na niej zarobić ponad miliard dolarów, doczekała się wielu aktualizacji i zmian, ale wciąż zachowała ten sam rdzeń rozgrywki - trzeba chodzić i fizycznie łapać Pokemony.

To zaś wymaga od gracza wyjścia z domu. I tu pojawia się cały problem, ponieważ przy panującej pandemii koronawirusa, opuszczanie swoich "czterech ścian" powoduje problemy w wielu miejscach na świecie - jak chociażby we Włoszech. W kraju panuje kwarantanna, liczba zmarłych i zarażonych idzie w tysiące, a problem nie ustępuje. Nie wszyscy stosują się jednak do środków bezpieczeństwa zarządzonych przez państwo.

Grał w Pokemon GO podczas kwarantanny. Dostał mandat

Jak podaje gazeta Leggo, w regionie San Fermo zatrzymano 31-letniego mężczyznę, który szedł po ulicy ze swoją córką. Został ukarany mandatem z powodu złamania zasad dotyczących wychodzenia z domu, które wprowadzono we Włoszech 9 marca 2020 roku, by walczyć z pandemią koronawirusa. Mężczyzna grał w Pokemon GO i spacerował, a takie działania nie podlegają pod wyjątki rozporządzenia (te obejmują m.in. wyjście po zakupy).  

Przeczytaj także

I chociaż zasady są dość jasno opisane przez władze, to i tak według wspomnianego Leggo, już ponad 43 tysiące osób zostało ukaranych mandatami za nieprzestrzeganie panujących restrykcji.

W ramach walki z koronawirusem, twórcy Pokemon GO stwierdzili, że przenoszą na późniejsze daty różne wydarzenia w grze. Oprócz tego, firma Niantic wprowadziła zmiany w samej produkcji - znacząco obniżyli cenę wabika o nazwie Incense, który powoduje, że Pokemony pojawiają się bliżej lokacji gracza.

Wisienką na torcie w zmianach wprowadzonych przez Niantic w Pokemon GO jest zmniejszenie ilości kroków potrzebnych do wyklucia jajek z Kieszonkowymi stworkami - teraz można je wykluwać, dzięki chodzeniu po domu. Jeżeli więc chcecie pozbierać Pokemony nie wychodząc z domu, to nadszedł na to idealny czas. Gra jest dostępna w sklepach Google Play oraz Apple Store.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.