Mężczyzna wleciał dronem do więzienia. Twierdził, że szukał swojego chihuahua, którego porwał rumuński cyrk

28.10.2019 09:15
dron|undefined Fot. źrodło: Shutterstock

Mężczyzna, który próbował wlecieć dronem do więzienia o zaostrzonym rygorze, sam zostanie zamknięty na 9 miesięcy.

Philip Moreton ukrywał się w żywopłocie, który znajduje się niedaleko australijskiego więzienia w Perth. Gdy został zatrzymany przez strażników, twierdził, że jest w trakcie poszukiwań swojego psa. Jego chihuahua miał być porwany przez rumuńską grupę cyrkową.

Mężczyzna próbował wlecieć dronem do więzienia

Szeryf Pino di Emidio w rozmowie z mediami wyjaśnił, że było to jedno z najciekawszych alibi, jakie usłyszał w życiu.

Przeczytaj także

Moreton został uznany za winnego w trakcie postępowania sądowego. Sędzia usłyszał, że mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku w krzakach. Za pomocą drona miał próbować przemycić na teren zakładu telefon. 33-latek został zauważony przez jednego ze strażników, którzy próbowali złapać lecącego z prędkością 100 km/h drona.

Mężczyzna został zatrzymany przez strażników w momencie, gdy próbował odjechać swoim autem. Według pracowników więzienia Moreton był przygotowany na potencjalne zatrzymanie. Spytany czemu lata dronem w środku nocy w okolicach więzienia wyjaśnił, że szuka swojego psa. Na pytanie, czemu ukrywał się w krzakach, miał wyjaśnić, że wypił litr wódki w trakcie poszukiwań swojego ulubieńca i po prostu padł z przepicia.

Przyjechałem tutaj z ojcem psa, Archiem, aby sprawdzić, czy on go będzie w stanie znaleźć po zapachu.

Pracownicy ZK zauważyli w bagażniku mężczyzna włączonego drona, którego przed chwilą próbowali złapać i psa - Archiego.

Według strażników mężczyzna tak naprawdę próbował przemycić telefon do więzienia. Do tej opinii przychylił się sąd, który skazał Moreton na 9 miesięcy pozbawienia wolności.

Zobacz także:  Pan młody wziął kochanka na swoją podróż poślubną. Sędzia anulował małżeństwo 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.