Pogoda
23.07.2019 10:58

Mężczyzna wskoczył na skrzydło startującego samolotu. Chciał polecieć na gapę [WIDEO]

Takie rzeczy do tej pory można było zobaczyć tylko w filmach. Gdy samolot linii Azman Air czekał na pasie startowym na pozwolenie na start, na skrzydło maszyny wdrapał się mężczyzna. Wśród pasażerów wybuchła panika.

mężczyzna na skrzydle samolotu
foto: kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=3UAJW2L3jVI

Loty samolotem to najbezpieczniejszy sposób podróżowania na świecie. O wiele bardziej prawdopodobne jest wpadniecie pod samochód, niż uczestniczenie w katastrofie lotniczej.

Wypadki samochodowe nie budzą jednak takiego przerażenia, jak lądujące w niekontrolowany sposób samoloty. Widać to chociażby po reakcjach pasażerów na wideo nakręconym przez jednego z nich, pokazujących ostatnie chwile przed uderzeniem w grunt.

katastrofa samolotu
katastrofa samolotu
Przeczytaj także Pasażer nagrał katastrofę samolotu

Służby lotniskowe dokładnie sprawdzają wszystkich pasażerów, zanim ci trafią na pokład. Na lotnisku Murtala Muhammed w Lagos w Nigerii doszło jednak do groźnego incydentu. Na samolot, który miał już za sobą kołowanie na pas startowy i czekał na pozwolenie na wzniesienie się w powietrze, wdrapał się mężczyzna. Wyglądało, jakby chciał polecieć siedząc na skrzydle.

Mężczyzna wdrapał się na skrzydło samolotu przed startem. Chciał dostać się do środka

Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna po chwili zbliżył się do kadłuba. Próbował otworzyć wyjście awaryjne i dostać się na pokład. Pasażerowie wpadli w panikę.

Załoga samolotu poprosiła o interwencję personel lotniska. Mężczyznę udało się schwytać i został aresztowany. Nie wiadomo jeszcze, co nim powodowało ani jakie ma plany. Nie zdradził też, jak udało mu się przedostać na płytę lotniska bez alarmowania służb.

Lot odbył się z małym opóźnieniem. Przed startem załoga i pasażerowie musieli wysiąść z samolotu i poddać się ponownej kontroli bezpieczeństwa.

W Chinach pasażerowie coraz częściej biorą zapewnienie bezpiecznego lotu w swoje ręce. Wrzucają "na szczęście" monety do silnika przed startem.

Zobacz także: 31-letni mężczyzna nagrany podczas wrzucania monet do silnika samolotu przed odlotem [WIDEO] 

Jaki środek lokomocji jest najbardziej niebezpieczny?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele