Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia za gwałt online
Michał Tomaszkiewicz
05.12.2017 11:02
Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia za gwałt online Fot. Pro Juventute, CC BY 2.0

41-letni Szwed został uznany winnym gwałtu – mężczyzna zmuszał nastolatki do wykonywania „czynności seksualnych” przed kamerką internetową.

Skazanemu udowodniono, że w latach 2015-2017 napastował przez internet i zmuszał do odtwarzania aktów seksualnych łącznie 27 nastolatków (26 dziewczyn i jednego chłopaka) z Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Mężczyzna szantażował swoje ofiary, żeby zmusić do posłuszeństwa – groził opublikowaniem zdjęć (które najprawdopodobniej nastolatki wysyłały mu z własnej woli) na serwisach porno, posuwał się także do stwierdzeń, że „zabije rodzinę” napastowanych.

41-latek obserwował wykonujące czynności seksualne nastolatki przez kamerkę internetową. Szantażowane osoby nie miały ukończonych 15 lat.

Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia – sąd stwierdził, że doszło do gwałtu. W szwedzkim prawie termin ten nie oznacza tylko fizycznego zmuszania do seksu – określa także inne, „równie traumatyczne” działania, i to właśnie ta druga interpretacja została zastosowana przez sąd.

Szwed przyznał, że zmuszał swoje ofiary do wykonywania dla niego pokazów – nie zgadza się jednak ze stwierdzeniem, że był to gwałt, i zapowiada złożenie apelacji.

To pierwszy przypadek skazania oskarżonego za napaść seksualną dokonaną przez internet. Mężczyzna wykorzystał fakt, że nastolatki traktują wysyłanie gołych fotek przez sieć jako coś zupełnie normalnego.

Jest to tak rozpowszechnione, że Facebook stara się chronić swoich użytkowników przed zjawiskiem „revenge porn” – publikowania nagich zdjęć partnera po rozstaniu. Żeby się przed tym uchronić, trzeba wysłać Facebookowi gołe zdjęcia, które chce się chronić.

Zmuszanie kobiet do seksu stało się tematem kontrowersyjnej gry – jej bohater ma za zadanie zaciągnąć do łóżka uczestniczki imprezy w domu. Wszystkie chwyty są dozwolone – łącznie z szantażem.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.