Pogoda
20.04.2016 16:04

Mi Guitar to gitara dla opornych

Każdy nauczy się grać na MI Guitar w zaledwie kilka minut – deklarują twórcy instrumentu. Gdzie jest haczyk? MI Guitar nie jest tak naprawdę gitarą…

Mi Guitar to gitara dla opornych
foto: materiały prasowe

Magic Instruments – tak brzmi pełna nazwa twórców gadżetu. Jej założyciel motywuje powstanie „nowego rodzaju gitary” własnymi próbami nauczenia się gry na wiośle – próbami oczywiście nieudanymi, mimo doświadczenia muzycznego zdobytego dzięki fortepianowi.

Czym MI Guitar różni się od tradycyjnego elektrycznego instrumentu? Widoczny już z daleka jest kończący się na siodełku gryf – gitara nie ma główki, gdyż struny mają długość tylko kilkunastu centymetrów i mieszczą się całe w zarysie pudła.

Na gryfie, zamiast progów i strun, znajdują się… przyciski. Pomysł na MI Guitar polega na pominięciu chwytów gitarowych, które często są zbyt skomplikowanego dla początkujących muzyków. Zamiast ćwiczyć układanie palców, wystarczy nacisnąć jeden przycisk, który spowoduje zagranie wybranego akordu. Jego brzmienie można modyfikować dzięki przyciskom pomocniczym. Przyciski są ponumerowane, a podświetlane oznaczenia maja ułatwić granie w półmroku.

Granie na MI Guitar przypomina sesję karaoke – na ekranie towarzyszącej aplikacji pojawia się tekst piosenki wraz z numerami akordów, które trzeba wybrać. Jak chwali się producent, każde z około 1000 osób mających już okazję przetestować instrument opanowały jej używanie w ciągu 5 minut.

Katalog dostępnych utworów ma się docelowo składać z tysięcy tytułów – negocjacje prowadzone przez Magic Instruments z największymi wytwórniami idą podobno nadspodziewanie dobrze. Przygotowane do odegrania kompozycje można będzie kupić za 0,99 dolara za sztukę bądź tez korzystać z całego katalogu płacąc miesięczny abonament w wysokości 5,99 dolara.

Idea Mu Guitar spodobała się Matthew Bellamy’emu z Muse, jako że gadżet może być wykorzystywany nie tylko do odtwórczego grania utworów.

"

Magic Instrument to najprostsze rozwiązanie dla osób, które nie dysponują czasem na naukę gry na gitarze - będą mogli opanować ulubione piosenki w ciągu kilku minut. Dla wokalistów oraz muzyków nie grających na gitarze to wspaniałe narzędzie do komponowania piosenek. "

W instrument wbudowany jest głośnik, dźwięk może być także wyprowadzony na zewnątrz dzięki złączu słuchawek, 1/4 cala oraz USB MIDI. Instrument oferuje również wejście 1/8 cala oraz podłączenie zewnętrznego źródła zasilania – z MI Guitar można korzystać po zapewnieniu 8 baterii AA, które pozwalają na 3 do 6 godzin gry.

Twórcy instrumentu podkreślają, że MI Guitar nie ma w żaden sposób uczyć gry na prawdziwej gitarze – ma tylko uczynić ją prostszą. Instrument różni się więc znacznie od Fusion Guitar, która prowadzi za rękę podczas opanowywania utworów.

Debiut rynkowy MI Guitar spodziewany jest na marzec 2017 roku. W trakcie kampanii można ją zarezerwować za 299 dolarów, spodziewana cena detaliczna wyniesie 499 dolarów.

Co myślicie o takiej „gitarze dla opornych”?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety