Miał spędzić w więzieniu 37 lat, zabił go koronawirus. Nie żyje groźny przestępca

14.05.2020 09:26
Więzień|undefined Fot. Tinnakorn/easystock/Eastnews

Były boss kartelu narkotykowego Los Zetas - Moisés Escamilla umarł w swojej celi w trakcie trwającej 37 lat kary pozbawienia wolności. Miał koronawirusa.

8 maja 2020 roku zmarł Moisés Escamilla - jeden z bossów narkotykowych meksykańskiego kartelu Los Zetas. Przyczyną śmierci był koronawirus. Przestępca odszedł w więzieniu, w którym odbywał karę pozbawienia wolności w wysokości 37 lat.

Nie żyje Moisés Escamilla. Boss gangu narkotykowego miał koronawirusa

O śmierci Escamilli poinformowały władze meksykańskiej prowincji Jalisco. Mężczyzna przez wiele lat pełnił funkcję lidera zorganizowanej grupy przestępczej. Był znany pod pseudonimem "El Gordo May".

Przeczytaj także

Dotychczas cieszył się pełnią zdrowia. Personel medyczny szpitalu zwrócił jednak uwagę, że Escamilla cierpiał na otyłość, co mogło być pośrednim powodem śmierci. Na dwa dni przed zgonem osadzony skarżył się problemy z oddychaniem. Stwierdzono u niego zakażenie COVID-19.

Nie była to pierwsza odsiadka Escamilli . Wcześniej trafiał do zakładu karnego, spędzając w niewoli 11 lat i 5 miesięcy. W 2016 roku 45-latek został skazany na 37 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za ścięcie głowy 12 osobom, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i noszenie broni palnej, w której znajdowała się amunicja wojskowa.

Przeczytaj także

Departament Zdrowia w Jalisco podaje, że Escamilla nie był jedynym więźniem, który zaraził się koronawirusem. Łącznie odnotowano 74 przypadki choroby. Dwie osoby poddano 21-dniowej izolacji. W całym Meksyku stwierdzono 35 022 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 465 osób.

 

Przeczytaj także

Escamilla stał na czele jednego z najgroźniejszych karteli narkotykowych. Los Zetas słyną z tego, że mają dostęp do ostrej amunicji używanej przez wojsko i inne służby. Kontrolują 12 meksykańskich prowincji, ale ich działania wychodzą poza kraj. Są aktywni w takich państwach jak Stany Zjednoczone, Gwatemala, Kostaryka, Salwador, Honduras, Nikaragua, Panama, Kolumbia i Peru.

Przeczytaj także

Zobacz też: Escobar Fold 1: tani smartfon z elastycznym ekranem od brata bossa kartelu narkotykowego

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.