Pogoda
25.08.2020 15:19

Łódzkie. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i 4 promile. Spowodował wypadek

Dwoje dzieci i troje dorosłych poważnie ucierpiało w wypadku w Anielinie (Łódzkie), który spowodował 60-letni mężczyzna. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Łódzkie. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i 4 promile. Spowodował wypadek
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Jak podaje PAP, mężczyzna usiadł za kierownicą mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i mimo 4 promili alkoholu we krwi. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Spowodował wypadek po pijaku. Miał zakaz 

Wypadek miał miejsce w poniedziałek o godzinie 18.30 w Anielinie, w gminie Poświętne. Według ustaleń policji, 60-letni kierowca opla corsy zjechał na przeciwległy pas drogi i czołowo zderzył się z samochodem kia sportage, którym podróżowały cztery osoby - dwie kobiety w wieku 35 i 38 lat oraz dwoje dzieci w wieku 7 i 8 lat.

Plaża Jarosławiec
Plaża Jarosławiec
Przeczytaj także Dryfujące ciało znalezione przy brzegu Bałtyku. Najprawdopodobniej to poszukiwany turysta

Jak przekazała PAP asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy powiatowej:

"

Siła uderzenia była tak duża, że wszyscy uczestnicy wypadku z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitali w Tomaszowie i Opocznie, a następnie decyzją lekarzy czworo z nich przetransportowano do dwóch łódzkich szpitali.

Obojgu kierującym pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Okazało się, że 60-letni kierowca opla miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że ma on orzeczony prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. "

Tak jak wspomnieliśmy, sprawcy wypadku grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

przejazd SOP
przejazd SOP
Przeczytaj także Kolejna kolizja rządowej limuzyny. SOP nie chce zdradzić, kto nią jechał
Tagi: Newsy