Miała koronawirusa i była na kwarantannie. Postanowiła wyjść do warzywniaka
01.06.2020 10:35
Miała koronawirusa i była na kwarantannie. Postanowiła wyjść do warzywniaka Fot. shutterstock.com

Policjanci z warszawskiego śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzaną o narażenie innej osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej życiu. Zlekceważyła obowiązek.

Jak poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek, do zdarzenia doszło w piątek, 29 maja. Kobieta, będąc zarażona koronawirusem, postanowiła pójść po zakupy do jednego z lokalnych warzywniaków.

Zarażona koronawirusem postanowiła pójść na zakupy

Na temat całej sytuacji wypowiedział się Mrozek w rozmowie z Polską Agencją Prasową:

Wracając, bez maseczki na twarzy, przed wejściem do budynku kobieta natknęła się na policyjny patrol kontrolujący osoby będące na kwarantannie i w izolacji domowej.

Policjant ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego poprzez domofon próbował skontaktować się z jedną z takich osób. Nikt nie podnosił słuchawki, więc funkcjonariusz spytał 52-latki, czy jest może jej sąsiadką i czy nie wie, co się z nią dzieje.

Przeczytaj także

Wskazał, że kobieta odpowiedziała, że zna osobę, o którą pyta policjant, a nie odbiera, bo "pewnie się kąpie". Policjanta podobno zaintrygowała ta odpowiedź, więc poprosił 52-latkę o okazanie dokumentu tożsamości. Wtedy usłyszał słowa "no dobra, macie mnie".

Kobieta została oczywiście zatrzymana. Jak wskazuje Mrozek, jej zachowanie było przykładem skrajnej nieodpowiedzialność i lekceważenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Zatrzymana została objęta oczywiście izolacją domową, a oskarżono ją o umyślne zakażenie osób chorobą zagrażającą życiu i zdrowiu.

Została tymczasowo aresztowana do 28 czerwca, a grozi jej nawet do 5 lat więzienia. Natomiast policjant, który miał z nią kontakt, został wysłany na przymusową kwarantannę.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.