Miała powróżyć za 10 groszy. Ukradła 600 złotych

23.07.2020 14:30
Miała powróżyć za 10 groszy. Ukradła 600 złotych Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Policja szuka fałszywej wróżki, która ukradła klientowi 600 złotych. Kobieta przebywała w Nowym Targu. Funkcjonariusze przestrzegają też przed korzystaniem z usług.

Policja poszukuje fałszywej wróżki, która na rynku w Nowym Targu zaproponowała kobiecie przepowiedzenie przyszłości za drobną opłatę 10 groszy. Jak poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, wróżbitka ukradła jej z portfela 600 zł.

Wróżka ukradła kobiecie 600 złotych

Jak wyjaśnił i przestrzegł Gleń:

Przestrzegamy, pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym. Uważajmy na tzw. okazję, w tym przypadku wróżba okazała się bardzo droga, a miała kosztować tylko 1 grosz.

Przeczytaj także

Zuchwała kradzież miała miejsce w środę popołudniu na nowotarskim rynku. Do przechodzącej chodnikiem kobiety podeszła nieznajoma kobieta i zaproponowała jej wróżbę z kart za jedyne 10 groszy. Wróżka była kobietą w średnim wieku, o śniadej karnacji, ubraną w czarny, powłóczysty strój.

Kobieta zachęcona bardzo niską kwotą, wyjęła z kieszeni dwuzłotową monetę i dała "wizjonerce". Ta jednak nie była zainteresowana dwoma złotymi, a bardziej zależało jej na sprawdzeniu zawartości portfela kobiety i dlatego też urządziła spektakl z czarami. Najpierw podała kobiecie kartę i zapytała, czy ma w portfelu 1 grosz. Ta wyjęła z torebki portfel, otworzyła go i zaczęła szukać monety. Wtedy "wróżka" włożyła kartę do przegródki portfela obok papierowych banknotów.

Dalej "wróżka" kazała kobiecie zamknąć portfel, wykonała nad nim różne gesty rękoma i nakazała wyjąć kartę i pieniądze z portfela, po czym zabrała je i położyła na swoich kartach. Potem przełożyła banknoty kartami i oddała właścicielce. Wróżąc dalej poleciła schować gotówkę do portfela i nie otwierać go przez najbliższe kilkanaście minut.

Oszustka dodatkowo wyrwała kobiecie dwa włosy, wsadziła je do torebki z zakazem zaglądania do niej, gdyż stwierdziła, że przyniesie to nieszczęście. Wypowiadając zaklęcia kobiecie nakazała też przejść obok ratusza i splunąć trzy razy.

"Mieszkanka powiatu nowotarskiego jak zahipnotyzowana wykonywała wszystkie prośby. Po wszystkim, kiedy chciała kupić bilet w kiosku zorientowała się, że została okradziona. Z portfela zniknęło 600 zł, chociaż była pewna, że te pieniądze schowała do środka" - relacjonuje Gleń.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.