Michał Wiśniewski nagrał legendarny hit Breakout. Jak sobie poradził z repertuarem?

23.10.2020 14:00
Michał Wiśniewski nagrał legendarny hit Breakout. Jak sobie poradził z repertuarem? Fot. Piotr Molecki/East News

Michał Wiśniewski nagrał cover kultowej grupy Breakout. Lider Ich Troje spróbował swoich sił w utworze "Oni zaraz przyjdą tu".

Pierwsza zapowiedź solowego projektu Michała Wiśniewskiego to cover kawałka "Skóra" zespołu Aya RL. Jak widać artysta ma słabość do niezapomnianych rockowych utworów, ponieważ w sieci pojawiła się jego kolejna interpretacja polskiej klasyki. Tym razem wybór padł na Breakout.

Michał Wiśniewski w utworze Breakout. Jak wypadł?

Jak zapowiada Wiśniewski, jego najnowsza płyta, którą tworzył podczas pandemii, będzie zawierała 10 bardzo ważnych utworów dla artysty. Jednym z nich jest "Oni zaraz przyjdą tu". Do kompozycji został także stworzony teledysk, który możecie obejrzeć poniżej:

Michał Wiśniewski nagrał utwór "Oni zaraz przyjdą tu"

Pod filmem czytamy konkretny i dla wielu kontrowersyjny opis kompozycji. Michał Wiśniewski pisze, skąd taki wybór repertuaru:

Ten koszmarny utwór (jak uważali pracownicy propagandy w czasach PRLu) był do tego grany w ostrym, hardrockowym brzmieniu, nie przystającym do kraju szczęśliwości jakim w tym czasie miał być Polska Ludowa.

Zdania na temat nowej twórczości Wiśniewskiego są podzielone. Fani zareagowali na utwór bardzo entuzjastycznie, a w sieci przeważają pochwały dla charakterystycznej chrypy Michała. Pojawiły się także głosy krytyczne i sygnały, że muzyk nie powinien brać się za coverowanie rockowych legend.

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.